Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Forum » O forum » Problemy z logowaniem
Problemy z logowaniem
Autor Wiadomość
Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Nie 20 Mar, 2005   Problemy z logowaniem

Od kilku dni mam dziwne problemy z logowaniem. Wygląda to mniej więcej tak: wchodzę na stronę bez automatycznego logowania (jest nas dwoje i każde chce korzystać ze swojego konta) czyli jako gość; loguję się przez przycisk 'loguj/wyloguj' - na dole strony pojawia się informacja, że jestem zalogowanym użytkownikiem, ale... na stronie głównej mam informację, że żeby sprawdzić wiadomości muszę się zalogować, nie widzę avatarów i nie mam informacji o nowych wpisach na forum (nie pojawiają się ikonki z zieloną karteczką); po ponownym zalogowaniu mam już komunikat, czy są nowe wiadomości w skrzynce, widzę avatary, ale informacji o nowych wpisach dalej brakuje. Czy dałoby się tu coś zrobić, Adminie?

madman 
Site Admin

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005   

jeśli po logowaniu przechodzisz na stronę poprzednią poprzez kliknięcie na 'wstecz' w przeglądarce to zawsze tak będzie. Po zalogowaniu się kliknij na link 'Osiedle Leśne' w lewym górnym rogu, to cie przeniesie na stronę główną przeładowując ją. Ewentuialnie jeśli po zalogowaniu nadal wszystko wygląda tak jakbyś nie była zalogowana to po prostu odśwież strone (ctrl-r lub ikonka w przeglądarce)

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Wto 22 Mar, 2005   

Nie klikam 'wstecz' tylko poruszam się normalnie nawigując po stronie - wracam na stronę główną klikając 'Forum Osiedle Leśne Strona Główna', itp. Dodatkowo zauważyłam, że gdy wyjdę ze strony forum bez wylogowywania, to po jakimś czasie (np. godzina) przy wejściu jestem już zalogowana a moje posty napisane przed godziną są zaznaczone jako nieczytane przeze mnie (zielona karteczka). Tego już zupełnie nierozumiem. Jakby je napisał ktoś inny niż ja . :shock:

madman 
Site Admin

hmmm.. faktycznie dziwnie to wygląda... niestety nie wiem czym jest to spowodowane. Nie zmieniałem konfiguracji servera a i u mnie takie problemy nie występują.

Joana 
osiedlowy guru

Mam takie wrażene 'podwójnego' logowania. Pierwsze logowanie powoduje jakby faktycznie zalogowanie w części serwisu (pojawia się informacja, że jestem na forum), w rzeczywistości przy dopiero drugim logowaniu zostaję 'zalogowana' do końca. Może to wynika z przenosin forum? Wcześniej miałam włączoną opcję 'loguj automatycznie', później tego nie zaznaczyłam. I teraz się krzaczy, trochę mnie loguje a trochę nie. Przeszkadza mi głównie, że nie mam informacji o nowych postach. Muszę sama szukać po datach gdzie coś nowego zostało dopisane.

Dora
aktywny działacz

Potwierdzam. Tez mam ten sam problem - juz od jakiegos czasu - ale myslalam ze moze tak tylko mi sie przytrafia. Nawet teraz po 1 logowaniu - na dolnym pasku bylam jako zalogowana a okno calej strony nie chcialo sie rozjasnic (nadal bylo ciemnawo i granatowo :lol: ). Dopiero za drugim razem powiodlo sie i jestem. Co do innych szczegolow nie zrocilam uwagi na zmiany - bo nigdy na nie nie zwracam uwagi. Cos jest nie tak.

madman 
Site Admin

ok, sprobuje poszperac... a jakiej przeglądarki używacie ? uzywacie proxy ?

Joana 
osiedlowy guru

My się łączymy przez neostradę (szczegóły musiałby Ci przedstawić Łukasz). Przeglądarka Firefox.

Dora
aktywny działacz

madman napisał/a:
ok, sprobuje poszperac... a jakiej przeglądarki używacie ? uzywacie proxy ?

My wisimy na Operze 7

Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2005   

Z ostatnich obserwacji.
Gdy wchodzę na stronę przez http://www.osiedlelesne.smolec.com loguje mnie w taki właśnie (opisany wyżej) dziwny sposób. Natomiast gdy wchodzę przez http://osiedlelesne.smolec.com/ - nie ma problemów z logowaniem.
Madman, może to Ci pomoże znaleźć problem?

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

madman 
Site Admin

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2005   

Podstawowy adres forum to właśnie http://osiedlelesne.smolec.com
jeśli będąc pod tym adresem zalogowałaś się i zaznaczyłaś 'zaloguj mnie automatycznie' to na twoim dysku zapisane zostało odpowiednie cookie. Jeśli po jakims czasie wchodzisz na strone www.osiedlelesne.smolec.com to przegladarka nie ładuje tego coocie bo dotyczy ono strony www.osiedlelesne.smolec.com a nie osiedlelesne.smolec.com - dlatego nie jestes automatycznie logowana. Wydaje mi sie ze trzeba zdecydowac sie na jeden adres i juz :)
Jesli wchodząc na forum chcesz miec pewnosc czy jestes zalogowana czy nie, kliknij na 'profil' i zmien sobie szate graficzna forum ('Styl Forum')
W ten sposób jeśli wejdziesz na forum zalogowana - zobaczysz forum w innej szacie graficznej niż jak byś weszła na forum niezalogowana.
Jest też druga możliwość - w zależności od tego czy bedziesz zalogowana czy nie - w lewym górnym rogu forum będzie, lub nie będzie możliwości wylogowania się.

Gość

Obecnie nie korzystam z opcji 'zaloguj automatycznie'. Problemem jest połowiczne zalogowanie gdy pierwszy raz wpiszę swój login i hasło - pojawia się informacja, że jestem zalogowanym użytkownikiem i nic poza tym. Dopiero przy ponownym wpisaniu loginu i hasła mogę pisać pod swoim nickiem, sprawdzić skrzynkę, itp. Ale wtedy również nie mam informacji o nowych postach na forum.
W każdym razie teraz już wiem co zrobić, żeby problem obejść :D Może się to przyda komuś jeszcze.

Joana 
osiedlowy guru

To oczywiście ja.

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

mmartaw
aktywny działacz

Wysłany: Nie 08 Maj, 2005   Jestem nowym użytkownikiem...

Założyłam konto, zalogowałam się a po przesłaniu tekstu widnieję jako gość....

madman 
Site Admin

Wysłany: Nie 08 Maj, 2005   

poczytaj posty powyżej...

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Forum » O forum » Problemy z logowaniem