Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » kominek
kominek
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   kominek

Cześć,
Mam do Was pytanie odnośnie kominków.

Ze względu na fi komina jesteśmy strasznie ograniczeni, co do możliwości jego zainstalowania, jak to określił Pan od kominków jest to komin z przeznaczeniem pod kozę.

Czy jest ktoś kto rozwiązał ten problem i w jaki sposób.

Mi zasugerowano połączenie obu wyjęć kominowych w celu zamontowania wkładu o kształcie elipsy.
Słyszałam jednak o możliwości instalowania „trójnika” (nie pamiętam nazwy fachowej) i w ten sposób powiększenia fi komina.

Czy jest ktoś, kto tak zrobił i czy mu pracuje kominek bez problemu?

tomski 
osiedlowy guru

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

nawet Ci sie czytac nie chce?

http://osiedlelesne.smolec.pl/viewtopic.php?t=255

Gość

Dziekuję za zwrócenie uwagi i owszem poczytam.

Ale czy Ty przeczytałeś dokładnie moje pytanie.

Ma jeszcze jedną część!!!
Może delikatnie ją przybliżę.
Czy ktoś rozpatrywał możliość rozbicia wewnętrzej częsci komina na kształt wkładu - elipsy?

Gość

mi generalnie kominek do szczescia potrzebny nie jest ale ...moze glupie pytanie zadam marudzacym ze jest za maly przekroj.. a nie mozna wykorzystac 2 kanalow na kominek? (minus to koszt x2 jezeli chodzi o wklad) i wtedy mozna bawic sie w lesniczowke na calego?
Przemek

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Nam poradzili, żeby z sąsiadem pogadać czy będzie potrzebował wszystkich kanałów ( czy też będzie robił kominek). Jeśli nie to za jego zgodą można by skorzystać z 2 przewodów i zwiększyć tym samym przepływowość swoich rur (tak mniej więcej, nie znam się na tym dokładnie).

tomski 
osiedlowy guru

Anonymous napisał/a:
Dziekuję za zwrócenie uwagi i owszem poczytam.

Ale czy Ty przeczytałeś dokładnie moje pytanie.

Ma jeszcze jedną część!!!
Może delikatnie ją przybliżę.
Czy ktoś rozpatrywał możliość rozbicia wewnętrzej częsci komina na kształt wkładu - elipsy?

nie slyszalem aby ktos takie rozwiazanie zastosowal,
jak sie wczytasz uwaznie w watek to na szczescie nie ma takiej potrzeby :D

mi rowniez zaproponowano wklad eliptyczny na dwa kanaly ale jakos sie nie skusilem - na szczescie dziala na jednym kominie

Gość

tomski napisał/a:
nie slyszalem aby ktos takie rozwiazanie zastosowal,
jak sie wczytasz uwaznie w watek to na szczescie nie ma takiej potrzeby :D

a sprawdzales w kazdych warunkach pogodowych?... przy niekorzystnch warunkach pogodowych (cisnienie?) 'cug' kominow jest generalnie slaby, troche zasadzony komin, chec rozpalenia wiekszego ognia.. => potencjalny dym w salonie?
Jak pisalem zabawa w lesniczowke mnie nie rajcuje ale rzucilo mi sie w oczy ze wiekszosc kominkow ma wyjscie 200 (a tylko czasem mniej) wiec chyba jednak szalec z wielkoscia kominka nie mozna
ale zeby nie bylo ze zupelnie lajkonikiem w temcie jestem.. palono juz nie raz koza u mnie w 'salonie'.. byla to koza budowlana:) - palilo sie naprawde ok ale nie bylo wtedy wkladu w kominie (wklad jednak jest zwezka)
Przemek

tomski 
osiedlowy guru

testowalem nawet przy ok 23 stopniach C, slonecznie, bez wiatru i palilo sie ladnie, przy umiejetnym otwieraniu drzwiczek dym sie nie cofa - nie mozna otwierac gwaltownie, testowalem oczywiscie go tez na full i bylo okejowo

wkladu nie mam duzego (gdzes wczesniej chyba o tym pisalem) i ma fi180 na wylocie, dwie redukcje z fi 180 na 150 i 150 na 130

z 200 moze byc gorzej (tak to przynajmniej wyliczyly fachury co mi wklad instalowaly) ale ktos cos wysmarowal na forum, ze ma 200 i dziala

troczo
początkujący

Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Najlepiej i tak wygląda taki elektryczny kominek http://www.mebin.pl/kolek...ki-elektryczne/ posiada wszystkie funkcjonalności, co ważne rozpalenie ognia nie zabiera czasu.

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

Jakoś nie czuję się przekonany, coś jak film na telewizorku o ognisku.

haku 
aktywny działacz

Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

Bo to reklama, a nie opinia użytkownika.

mikus 
początkujący

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

a ja pytanie z trochę innej strony, jaką średnicę powinna mieć najbardziej optymalnie taka rura kominowa ? Bo robimy kominek na dole w salonie i chcemy żeby fajnie grzał na górze.

asamblers
początkujący

Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Polecam w starym stylu kominki

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » kominek