Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Ankiety » ochrona na osiedlu
ochrona na osiedlu

Czy płaciłbyś/płaciłabyś za to aby na osiedlu była ochrona ?
tak, moge wydać na to max 20zł/miesiąc
31%
 31%  [ 27 ]
tak, moge wydać na to max 20zł/miesiąc
31%
 31%  [ 27 ]
tak, mogę wydać na to max 50zł/miesiąc
9%
 9%  [ 8 ]
tak, mogę wydać na to max 50zł/miesiąc
9%
 9%  [ 8 ]
tak, mogę wydac na to wiecej niż 50zł/miesiąc
2%
 2%  [ 2 ]
tak, mogę wydac na to wiecej niż 50zł/miesiąc
2%
 2%  [ 2 ]
ochrona na osiedlu nie jest nam potrzebna
2%
 2%  [ 2 ]
ochrona na osiedlu nie jest nam potrzebna
2%
 2%  [ 2 ]
straż sąsiedzka będzie lepsza
4%
 4%  [ 4 ]
straż sąsiedzka będzie lepsza
4%
 4%  [ 4 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 86

Autor Wiadomość
madman 
Site Admin

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   ochrona na osiedlu

Podczas rozmów z ekobau (jeszcze przed podpisaniem umowy przedwstęonej) dowiedziałem się że jeśli mieszkańcy wyrażą taką potrzebę, to można na osiedlu zorganizować "patrol" orchony który przechadzałby się po osiedlu, pilnowałby porządku, reagowałby w jakiś sposób na każdy wywołany alarm w domu. Nie wiem za bardzo jakie mogą być miesięczne koszty na jednego mieszkańca za taką ochronę, więc zrobiłem przedziały kwotowe.

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl
Ostatnio zmieniony przez madman Sro 15 Lis, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   

Jestem za zorganizowaniem ochrony na osiedlu. Z tego co mowili w ekobau osiedle ma być ogrodzone, na wjazdach chyba szlabany... Jezeli chodzi o zakres ochrony, to nie wiem czy az do tego stopnia żeby zakładać alarmy w mieszkaniach. Moim zdaniem wystarczyłby patrol na terenie osiedla, który ogólnie mówiąc pilnowałby porządku i reagował na różne "nieprawidłowości", obce osoby krążące po osiedlu w niewiadomym celu... Wcześniej czy pozniej naszą największą zmorą mogą okazać się nie tyle włamania do mieszkań, co poobrywane lusterka z samochodow, brak kołpaków, radia itp. i zniszczona elewacja budynków. Przynajmniej tak to wygląda na osiedlu na którym teraz mieszkam.

limon
aktywny działacz

Anonymous napisał/a:
Jestem za zorganizowaniem ochrony na osiedlu. Z tego co mowili w ekobau osiedle ma być ogrodzone, na wjazdach chyba szlabany... Jezeli chodzi o zakres ochrony, to nie wiem czy az do tego stopnia żeby zakładać alarmy w mieszkaniach. Moim zdaniem wystarczyłby patrol na terenie osiedla, który ogólnie mówiąc pilnowałby porządku i reagował na różne "nieprawidłowości", obce osoby krążące po osiedlu w niewiadomym celu... Wcześniej czy pozniej naszą największą zmorą mogą okazać się nie tyle włamania do mieszkań, co poobrywane lusterka z samochodow, brak kołpaków, radia itp. i zniszczona elewacja budynków. Przynajmniej tak to wygląda na osiedlu na którym teraz mieszkam.

łeee, zapomniałam się zalogować i podpisać :)
limon :)

madman 
Site Admin

Ludzie często montują system alarmowy (głównie w domach, ale w mieszkaniach coraz częściej). Niestety często wyjący alarm nie powoduje żadnej reakcji sąsiadów (dobrze jest jeśli powoduje). Dobrze byłoby żeby ochroniaż miał obowiązek sprawdzenia każdego alarmu. Są sytuacje kiedy złodziej kilka nocy z rzędu powoduje włączenie alarmu tylko po to żeby zmęczony hałasem sąsiad albo właściciel nękany telefonami od sąsiadów wyłączył alarm. Wtedy złodziej nie ma większych przeszków żeby obrobić dom/mieszkanie :(

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

roshpl
aktywny działacz

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   Jak najbardziej za !!!

Sluchajcie sasiedzi !!!! Zakladanie alarmow w domach ma najwiekszy sens, kiedy centralka tel. w alarmach powiadamia o wlamaniu sluzbe ochrony. Jesli zdecydujemy sie na podpisanie umowy z firma ochronniarska - za czym jestem w 10000000000000000% , to mozna wszystkie alarmy skonfigurowac na telefony tej firmy. Juz od dawna uwazam, ze ochrona to bardzo dobra propozycja. Serwis taki nie powinien byc bardzo drogi poniewaz jest nas wiele, a bedzie wiecej. Dlatego jesli mozecie poruszcie ten temat na zabraniu. Co do ogrodzenia osiedla rowniez jestem za , szczegolnie , ze jestesmy wlascicielami wiekszosci drog. Pozdraiwam.

GG: 3135029

someone
Gość
Wysłany: Pon 07 Mar, 2005   jestem za profesjonalną ochorną i ogrodzeniem terenu

tomski 
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

za rzetelna ochrone jestem w stanie zaplacic pod warunkiem, ze w przypadku kradziezy koszty pokrywa ochrona :)

z tego co widzialem to nie ma jednej firmy ochroniarskiej (w szeregowkach jest co najmniej kilka) i pewnie coraz trudniej bedzie wspolnie dojsc do porozumienia i zdecydowac sie na jedna

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pią 10 Mar, 2006   

Większość z nas już płaci różnym firmom ochroniarskim sporo pieniedzy. Dodatkowa opłata byłaby sporym obciążeniem, i czy to rzeczywiście zwiększy nasze bezpieczeństwo ?

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Wysłany: Nie 02 Kwi, 2006   

Jeśli już jest zapotrzebowanie na firmę ochroniarską to chyba można demokratycznie i większościowo przegłosować, że takowa ma być. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zrobić zapytanie do firm, a te niech przygotują ofertę co do cen i zakresu ochrony. Ponadto, jeśli ktoś miałby potrzebę, żeby u niego dodatkowo były alarmy z innych firm, to jego sprawa. Myślę, że w razie interwencji nie pogryźliby się. Chętnie dam sobie alarm zamontować a i wylegitymować się pod domem mogę w razie uruchomienia nawet niechcący takiego alarmu.
Podejrzewam, że im więcej chętnych by było, tym mniejsza byłaby cena jednostkowa.
Jeśli o nas chodzi jesteśmy jak najbardziej za.

Kotlet
aktywny działacz

Wysłany: Sro 19 Kwi, 2006   

Ochrona osiedla raalizowana poprzez firmę zewnętrzną jest wskazana, jednak taka ochrona ma charakter tylko i wyłącznie prewencyjny. Może to dla nas wystarczy.
Jednak problemem do rozważenia jest to, że firma, zajmująca się tym tematem z założenia profesjonalnie, nie ponosi w praktyce żadnych konsekwencji ich nienależytego działania, np. kradzieży kołpaków.
Wobec zagrożenia pokrycia strat, działają jak firmy ubezpieczeniowe, czyli pobrać składką, a odszkodowania nie wypłacić.
Umowy o ochronę są bardzo złożone. Jeśli, ze strony zleceniodawcy, są wymagania dotyczące odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody, wtedy firmy ochroniarskie stawiają takie warunki (ogrodzenia, alarmy, broń, procedury, monitoring, powiadomiemia itp.)., że praktycznie ich obecność jest zbędna, a koszt spełnienia ich wymagań przekroczy wartość ochranianego ryzyka (np. kołpaków). Temat do rozważenia.

jacekk4 
aktywny działacz

Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   

Jestem również za firmą ochroniarska najlepiej jakby była na miejscu, nie musieliby tracić czas na dojazd.

edfrma
aktywny działacz

Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

Gosia i Paweł napisał/a:
(..)Chętnie dam sobie alarm zamontować a i wylegitymować się pod domem mogę w razie uruchomienia nawet niechcący takiego alarmu.
Podejrzewam, że im więcej chętnych by było, tym mniejsza byłaby cena jednostkowa.
Jeśli o nas chodzi jesteśmy jak najbardziej za.

Jestesmy rowniez za

Gość

Wysłany: Czw 30 Lis, 2006   

Zauważyłem ostatnio że zmieniła się ostatnio firma "ochroniarska". Zauważyłem także że nie ma obchodów po osiedlu! Czy ktos też ma takie spostrzeżenia? Raz nawet patrze na strażnice, kartka "jestem na obchodzie" a facet siedzi sobie w środku i coś czyta!

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

W poprzednią niedzielę spotkaliśmy ochroniarza na obchodzie, grzecznie się przywitał, rozglądał się z zaciekawieniem i naprawdę sprawił dobre wrażenie. Co innego jednak starsi panowie na placu budowy a co innego firma ochroniarska na całym osiedlu, firma z prawdziwego zdarzenia.

Smoki'
Gość

..widzialam ostatnio jednego "starszego pana" ochroniarza z budowy, lezal sobie na polnej drodze z kolegami i pil wodke :???:

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Ankiety » ochrona na osiedlu