Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » Poszerzą Wiśniową?
Poszerzą Wiśniową?
Autor Wiadomość
miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   Poszerzą Wiśniową?

Witam!
Ostatnio na stronie Kątów Wr. przeczytałem o remoncie ulicy Wiśniowej od Smolca do Krzeptowa. Ciekawe czy zostanie poszerzona tzn przesuną płot lotniska czy jak to bedzie wygladać bo nic więcej nie zostało opisane.
Obwieszczenie

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Z tego co wiem, to płot lotniska będzie przesunięty i będzie wybudowana całkiem nowa droga. "Stara" Wiśniowa będzie zamieniona w dukt pieszo- rowerowy, a w części zabudowanej będzie drogą dojazdową do posesji.

dziod
aktywny działacz

Wysłany: Wto 20 Lis, 2012   

no tak, dojazd do burmistrza... ciekawe kiedy zrobią "dukt pieszo-rowerowy" wzdłuż chłopskiej.

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

W sumie dobry pomysł ale jakoś nie potrafie sobie tego wyobrazić!! ma ktoś może jakieś plany??
Dokładnie zgadzam się z dziod powinni zrobić lepiej chodnik na chłopskiej i najlapiej aż do Wrocławia bo jest tragedia z jazdą na rowerze!!

xant2000
aktywny działacz

Generalnie wiele rzeczy trzeba zrobić w okolicy. Chodnik na Chłopskiej i poszerzenie Wiśniowej. A czy wie ktoś coś na temat przedłużenia Bukowej? Ostatnio na polu dzielącym Smolec z Krzeptowem położono instalecję wodną. Może tutaj włądze planują nowy łącznik?

Joana 
osiedlowy guru

Kurcze, trudno gdziekolwiek nie zrobić nie natykając się na dziadowskie opinie, że coś się robi dla kogoś (siebie).
Jak mawiał pewien krasnolud:
"- Moją ogromną przywarą jest niepohamowana dobroć. Ja po prostu muszę czynić dobro. Jestem jednak dość rozsądnym krasnoludem i wiem, że wszystkim wyświadczyć dobra nie zdołam. Gdybym próbował być dobry dla wszystkich, dla całego świata i wszystkich zamieszkujących go istot, byłaby to kropelka pitnej wody w słonym morzu, innymi słowy: stracony wysiłek. Postanowiłem zatem czynić dobro konkretne, takie, które nie idzie na marne. Jestem dobry dla siebie i dla mego bezpośredniego otoczenia."

Wg mnie jest to droga wielu potrzebna. Na pewno mieszkańcom Osiedla Leśnego, okolic Wiśniowej, Krzeptowa, biegaczom i wycieczkowiczom, których masę się przewija po szlaku R9. Również nie wątpię, że gdyby zrobienie infrastruktury drogowej wzdłuż Chłopskiej było proste, to już byśmy ją mieli.

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   

Przebudowa Wiśniowej rozpoczęta. Właśnie stawiają nowy płot lotniska, równoległy do obecnego, ale przesunięty jakieś 25 m wgłąb pola.
Nareszcie :)

tomsom 
aktywny działacz

Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   Wiśniowa

Informacja z biuletynu informacyjnego Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.

Przebudowa drogi Smolec - Krzeptów.
W roku 2013 planowane jest rozpoczęcie realizacji inwestycji polegające na wykonaniu ogrodzenia odgradzającego teren lotniska od drogi.

Poniżej decyzja:
http://www.katywroclawski...wieszszenie.pdf

Pozdrawiam
Tomsom

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Wysłany: Pon 28 Paź, 2013   

Faktycznie stawiają nowy płot jakieś 10m dalej. Ciekawe jak będzie wyglądał przebieg nowej Wiśniowej i co będzie ze starą drogą, za domkami.

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

Pytanie trochę z innej półki, czy ktoś wie co się dzieje na górce przy lotnisku, między Smolecem a Wrocławiem?? Wygląda jakby coś tam budowali, wybrali ziemie, nawieźli piasku.

darkko 
osiedlowy guru

"Stara" Wiśniowa ma być ciągiem pieszo- rowerowym i dojazdówką d posesji.

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Na całej długości??

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Tego nie wiem, ale skoro burmistrz jest z Krzeptowa, to czemu nie ;)

rafal546
początkujący

Wysłany: Sro 20 Wrz, 2017   

a dlaczego tak będzie

stefan565
początkujący

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Według mnie jest taka duża możliwość, ale trzeba zaczekać na szczegóły !
---
skup-samochodow-gdansk

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » Poszerzą Wiśniową?