Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Oznakowanie ulicy Śliwkowej
Oznakowanie ulicy Śliwkowej
Autor Wiadomość
Ferkel
początkujący

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

crube napisał/a:
i że choćby nie wiem co, to i tak znajdą się tacy co się kategorycznie nie zgadzają, ale jednocześnie sami nic nie robią.

No prosze, a mi sie wydawalo ze mozna miec inne zdanie, nawet kategoryczne. Kazdy ma prawo do swoich pogladow oraz do trwania przy nich. Nie obrazaj sie, to nie znaczy, ze Twoje argumenty nie byly dobre. Po prostu nie przemawiaja do mnie.

Nikt (prawie) nie podchwycil tematu placu zabaw i rozpoczetej juz inwestycji. Czy to jest jakis temat tabu??? Czy to tez jest propozycja w stylu "zamykania dzieci w ogrodkach"? - bo ja moze, faktycznie nie w temacie jestem.
Moge sie tez podpisac pod drastycznym ograniczeniem predkosci.
Czy to jest "nic nie robienie"? Nie wiem. Moze sztuka kompromisu?

Natomiast lekka histeria i wpadaniem w skrajnosc jest stwierdzenie: "Moim zdaniem bez względu czy będą znaki czy nie to za dziecko na rowerze z opieką czy bez, zamykającym oczy czy nie winę zawsze ponosi kierowca." Mozna sobie na ten temat prowadzic dlugie, akademickie dyskusje pt.: czy jak zatrzymam auto, zeby przepuscic jedno istnienie ludzkie, a drugie w tym samym czasie potknie sie i przewroci na moje auto, raniac sie dotkliwie - to czy to wina kierowcy czy nie? A jesli tak, to jak i dlaczego.

Reasumujac Kumek chcesz "miec jasnosc w temacie Marioli", chcesz cos zrobic lub przeforsowac swoja propozycje, jezeli sprawa faktycznie lezy Ci na sercu, smignij sie po sasiadach, poagituj, zbierz podpisy - samo sie nie zrobi. Moze sa tacy, ktorzy tak jak sama napisalas, mysla tak jak Ty ale sie nie wypowiadaja.

Kumek
początkujący

Moi drodzy,
Sprawa leży mi na sercu jak najbardziej.
Może nie koniecznie znaków D-41 i D-40, ale po dyskusji z ludźmi zajmującymi się zawodowo organizacją ruchu uznaliśmy takie za najodpowiedniejsze i takie zaproponowałam.
Ale to moje zdanie.
Określiłam status prawny dróg przylegających oraz znaki, które już tam stoją.
Ja bym chciała, aby to oznakowanie było jednoznaczne i jasne dla każdego.

Moje dzieci są bezpieczne bo bez asysty dorosłego nie opuszczają podwórka, ale rosną i potrzebują większej przestrzeni.
Chwała za boisko, choć nie mam pojęcia jaki jest jego status.
Swoją cegiełkę tam mam, tak jak i w hopkach i bardzo się z tego cieszę.
Myślałam, że możemy nazwać po imieniu to co już ma miejsce na osiedlu.

Co do chodzenia i zbierania podpisów zrobiłam to w przeszłości.

Prócz tego, że byli tacy co się chętnie podpisali to byli i tacy co poszczuli by psami.

Więc teraz wolałam się zapytać na forum, ale wypowiedzi niektórych spływają jadem.

Cóż rozpoczęłam od propozycji oznakowania drogi osiedlowej, a dowiedziałam się o swojej nieodpowiedzialności.
Zostałam zmuszona poinformować wszystkich czy dołożyłam się na plac zabaw, którego w zasadzie nie ma.
Przeszłam kurs, że samochód jest ważniejszy na drodze osiedlowej i że to blaszane coś poniesie większe szkody niż dziecko, dorosły czy kosmita do wyboru do koloru.

Nie wiem czy moi rozmówcy zauważyli ale od ponad roku część drogi jest oznakowana.
I nikt nie kwestionuje czy prawidłowo czy nie.

Ogłaszamy konkurs kto to zauważył i jaki to znak?

Joana 
osiedlowy guru

Ten na końcu Śliwkowej? coś z dziećmi?

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

aviator
aktywny działacz

Czy ten na skrzyżowaniu z Bukową? Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych?

Kumek
początkujący

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011   

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 przez Joana Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ten na końcu Śliwkowej? coś z dziećmi?

A -17 Gratuluje spostrzegawczości Joana =D>

bk 
początkujący

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Witam przyglądam się tym rozmową już dłuższy czas i myślę że niektórzy pomylili się w wyborze miejsca zamieszkania nasze osiedle TO NIE WIEŚ tylko małe miasteczko przy wielkim mieście.Tutaj nie tylko trzeba zapewnić dziecku opiekę ale także zorganizować mu czas,nianie przed południem w piasku na ul Śliwkowej-brak odpowiedzialności rodzica,piaskownica-brak mózgu, dziecko na rowerku -wygodny,leniwy tatuś .Sama mam dzieci ale żadkością jest spacer po śliwkowej .można odrobinę się wysilić i zabrać dziecko na plac zabaw w starym Smolcu na bezpieczne boisko niedaleko kościoła zagospodarować ogródek nie leżakiem i grilem a huśtawką i piaskownicą a bedzie ok, osobiście z premedytacją rozjeżdżam piaskownice na Sliwkowej zwalniając tylko czasem

gz
aktywny działacz

bk!!
rozjeżdżasz z premedytacją piaskownicę na Śliwkowej czasami tylko zwalniając ???!!!
Ale jazda !!!! przerażające !!!!

mc
aktywny działacz

to była prowokacja, mam nadzieje....Jesli nie, to ciesze sie ze nie mieszkam na śliwkowej.

crube
aktywny działacz

bk napisał/a:
Witam przyglądam się tym rozmową ...

http://goo.gl/TtVtb

bk 
początkujący

Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

gz rozjeżdżam i nawet grabki mnie nie przerażają :badgrin:

erde
aktywny działacz

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

gdyby na Bukowej były piaskownice- też bym rozjeżdżał z PREMEDYTACJĄ, bo mam takie założenie, że dojeżdżam do domu, parkuję przed nim i w nim śpię:)

bk 
początkujący

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Crube , trolami nazwałabym tych którzy zaśmiecają wspólną ulicę piachem i klamotami dla dzieci bo szacunku dla mieszkańców to Oni nie mają skłócić nasze małe społeczeństwo potrafią a miejsca na trawniku dla swoich pociech mnóstwo; pozdro

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Zbiera ktoś kasę na znaki czy temat umarł ??

erde
aktywny działacz

zbierajcie
i postawcie znak zakaz wjazdu- dzieciaki, przedszkolanki, opiekunki i rodzice z brakiem czasu i wytchnienia będą mieli wreszcie raj
a że pewnie będzie ``jatka``? - taka to planeta :)

p.s.

oczywiście dzieciaki, przedszkolanki, opiekunki i rodzice z brakiem czasu i wytchnienia mogą tej ``jatki`` nie zrozumieć....

Joana 
osiedlowy guru

Jeszcze możecie pomyśleć o tym: http://czestochowa.gazeta...oze_kiedys.html

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Oznakowanie ulicy Śliwkowej