Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » Pojemniki na odpady segregowane przy Chłopskiej zlikwidowane
Pojemniki na odpady segregowane przy Chłopskiej zlikwidowane
Autor Wiadomość
Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   Pojemniki na odpady segregowane przy Chłopskiej zlikwidowane

Z informacji uzyskanych z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej (nazdoruje firmę usuwającą odpady segregowane) wynika, że UMiG w Kątach zlikwidował pojemniki na odpady segregowane mieszczące się przy ul. Chłopskiej. Czekam na pisemną odpowiedź z Urzędu Gminy gdzie mieszkańcy ul. Śliwkowej i przyległych, Bukowej i przyległch, Żórawinowej i przyległych mają wyrzucać odpady segregowane? A może Stowrzyszenie Osiedle Leśne coś wie w tym temacie?

gz
aktywny działacz

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

NARESZCIE !!!!!
Jestem jak najbardziej za segregowaniem odpadów, ale w przypadku tej sytuacji Gmina nie radziła sobie z zapewnieniem utrzymania czystości w pobliżu pojemników i tym samym wzdłuż Chłopskiej, wiatr rozwiewał śmieci po okolicy – nikt tego nie sprzątał – obowiązek Gminy (rozmawiałem wielokrotnie o tej sprawie z przedstawicielami Gminy – to nic nie daje) – nadal leżą sterty śmieci w rowach i na dróżce wzdłuż płotu – mieszkamy w ŚMIETNIKU. Kolejny element to umiejscowienie pojemników do segregacji – uważam, że pojemniki służyły, oczywiście mieszkańcom, ale również wszystkim tym, którzy przejeżdżali i mieli ochotę wyrzucić np. telewizor czy rozdarty worek ze śmierdzącymi pampersami. Mieszkańcy nie przestrzegali pojemności pojemników i tym samym rosły hałdy śmieci w około. Nie wspomnę o Żabce i Aliki zamiast do swoich kontenerów składowali obok tych, które teoretycznie mają służyć, EKOLOGI. UWAŻAM, ŻE TO BYŁ KATAKLIZM EKOLOGICZNY A NIE EKOLOGIA !!!!!!
ps
szkoda, że w związku z tym wszyscy, którzy dbają o ekologie nie mogą segregować nadal odpadów, ale ta forma się nie sprawdziła (MIESZKAMY W ŚMIETNIKU)

Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

Też uważam, że pojemniki przy Chłopskiej to była zła lokalizacja, jednak nadal chciałbym segregować śmieci. Niestety pozostałe pojemniki są zlokalizowane tylko na zamkniętych osiedlach. W innych powiatach firmy odbierające nieczystości stałe rozdają różnokolorowe worki osobno na papier, plastik i szkło. Każdy zostawia te worki przy swoim kuble i nie ma problemu z zaśmiecaniem terenu.

gz
aktywny działacz

masz rację !!!!!
powinniśmy monitować do gminy o możliwość segregacji w workach przy naszych posesjach. Jest to standard w wielu gminach. Unikniemy tym samym zanieczyszcenia naszej okolicy i ograniczymy wywóz śmieci dojeżdzającym do pracy Wrocławianom, Dzierżoniowianom.... i innym. DBAJMY O OKOLICĘ

crube
aktywny działacz

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010   

z rok temu rozmawiałem telefonicznie z gminą w sprawie dodatkowych pojemników na segregowane śmieci dla każdego z mieszkańców. chodzi o to, żeby każde gospodarstwo miało swoje pojemniki na segregowane śmieci i żeby gmina wywoziła te śmieci w myśl zasady, że za wywóz posegregowanych nic nie płacimy.

ponoć w niektórych wioskach naszej gminy takie rozwiązanie było wprowadzane pilotażowo, ale coś chyba słabo im wyszło bo cisza. z resztą - przyznaję - już później nie drążyłem tematu.

Tomki
aktywny działacz

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

Witam!
Ponieważ nie podzielam entuzjazmu gz dotyczącego zlikwidowania pojemników (mnie też denerwował ciągły bałagan, ale nadal chcę segregować śmieci, bo się przyzwyczaiłam i już) zamiast pisania co my i co gmina powinna zrobić postanowiłam dowiedzieć się więcej w Urzędzie. Rozmawiałam z Panią kierownik wydziału ochrony środowiska i wygląda to tak:
1. pojemniki na Chłopską nie wrócą, bo skoro nie potrafimy zadbać o porządek to oni po nas sprzątać nie będą i moim zdaniem maję rację - piszę my, choć, mam nadzieję, największy syf robili przejeżdżający i wyrzucający śmieci z bagażnika samochodu
2. możemy zaproponować inną lokalizację, ale powinna być taka, żeby nie było bałaganu, czytaj nie było „dorzucających się przejeżdżających”, bo cały czas zakładam, że to nie mieszkańcy fundowali sobie to co było pod nosem, a o taką lokalizacją chyba będzie trudno – mnie nic nie przychodzi do głowy, ale może ktoś ma pomysł
3. alternatywą są wspomniane już na forum worki – trzeba mieć miejsce np. w garażu, żeby wstawić stelaż wielkości biurka i raz w miesiącu mogą być odbierane worki, taki sposób segregacji i odbioru działa np. w Skałce, warunki są takie:
- minimum 30 domów
- wniosek z listą mieszkańców, adresami i podpisami
Myślę, że tyle osób znalazłoby się na Śliwkowej, oczywiście uliczki „ościenne” też są mile widziane :-) – proszę zatem o informację czy ktoś z forumowiczów byłby zainteresowany taką formą segregacji
Zła wiadomość jest taka, że opłaty za odbiór śmieci nie zostałyby obniżone, ale tez nie musielibyśmy dopłacać ;-) , a odbiór surowców mógłby się zacząć dopiero w lipcu/sierpniu
pozdrawiam

Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

Jestem zainteresowany workową formą segregowania odpadów. Może ustalmy gdzie udostępnić listę chętnych bo rozumiem, że forma pisemna wraz z podpisami jest niezbędna.
Dodam, że przed dwoma tygodniami wysłałem do UMiG maila w tej sprawie, odpowiedzi nie uzyskałem do dzisiaj. W tym czasie również zdzwoniłem do Urzędu ale Pani Bożena Rzonca stwierdziła, że nie będzie ze mną rozmawiać bo mam czekać na odpowiedź mailową - to tyle o niektóych urzędnikach UMiG Kąty Wrocławskie. :???:

darkko 
osiedlowy guru

Tęż chętnie przystąpię do w/w inicjatywy.
Czekam na dalsze wiadomości. ;)

gz
aktywny działacz

dzięki za fajną akcję telefoniczną - jestem za workami!
Tomki - kiedy ruszasz z listą?
chętnie podpiszę
pozdrawiam

Tomki
aktywny działacz

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

pomysł mam taki - w weekend postaram się powiesić ogłoszenie w Żabce i w sklepie na wielorodzinnym z prośbą, aby chętni zgłaszali się do mnie na maila z podaniem adresu
i jeśli do końca maja/połowy czerwca zbierze się min 30 osób przejdę się z listą pod podane adresy z prośbą o podpisy,
wcześniej na wszelki wypadek skontaktuję się z Panią, z którą rozmawiałam, aby upewnić się, że Gmina się nie wycofa - może tak być?
pozdrawiam i proszę o rozpowszechnianie informacji wśród sąsiadów :-)

Tomki
aktywny działacz

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

w uzupełnieniu - nie chciałabym wystawiać listy imiennej z adresami "na widok publiczny", żeby nie narażać się na konsekencje ze strony inspektora ds ochrony danych osobowych .... ;-)

Tomki
aktywny działacz

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010   

nie wiem czy wszyscy chętni zgłosili się drogą mailową, więc zamieszczam treści wiadomości wysłanej do "zgłoszonych chęrtnych"

"Witam wszystkich!
na dzisiaj zgłosiło się 16 osób - to niestety trochę mało :-(
wyjaśnienie dotyczące stelaży - nie ma obowiązku ustawiania stelaży, mało tego, Pani z urzędu powiedziała, że worki ma cały czas, a w stelaże musieliby zainwestować, więc nawet się ucieszy jeśli nie będziemy chcieli stelaży
worki z odpadami miałyby być wystawiane przed dom raz w miesiącu
sprawa jest cały czas otwarta, Pani się nie wycofuje z obietnic, my tylko musimy uzbierać odpowiednią ilość chętnych - proszę, porozmawiajcie jeszcze z sąsiadami, może jest jeszcze ktoś kto nie dostał ulotki, nie czytał, nie wie, a jest zainteresowany
pozdrawiam"

mario_9
aktywny działacz

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

ja również jestem za segregowaniem śmieci, u kogo mogę podpisać taką listę i jeszcze kogoś namówię to podpisu :)

Tomki
aktywny działacz

Wysłany: Nie 05 Wrz, 2010   

ponownie treść maila wysłanego do "zgłoszonych chętnych":
Witam,
Wieści niestety mam nienajlepsze.
Do tej pory zgłosiło się 25 osób - to bardzo mało jak na tak duże osiedle :-(
Zaznaczyłam na mapce wszystkich chętnych i pojechałam na spotkanie z panią kierowniczką Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy.
Tak jak się obawiałam pani nie wyraziła entuzjazmu - jesteśmy bardzo rozrzuceni po osiedlu - Śliwkowa, Bukowa, Orzechowa, Poziomkowa, Morelowa...., często po jednym domu na danej ulicy. Ekonomicznie dla gminy raczej nieopłacalne w tej sytuacji jest wysyłanie samochodu.
Wyjść jest kilka - chodzimy na wielorodzinne, wozimy do starego Smolca (pani nawet zaproponowała, że da nam worki, aby było nam prościej - jestęscie chętni?) lub, jeśli będzie zgoda - stawiamy pojemniki na terenie zielonym (pani jest dosyć dobrze zorientowana w temacie, gdyż jest zaangażowana w organizację ławek i nasadzeń). Ale o to chyba powinniśmy zapytać wszystkich, którzy się zrzucili na teren zielony.
Gmina w najbliższym czasie będzie kupować pojemniki, więc nie będzie problemu z ich dostarczeniem - należałoby jednak utwardzić teren i zapytać mieszkańców co oni na to. Pytać?
pozdrawiam

gz
aktywny działacz

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Jestem przeciwny, już raz mieliśmy zaśmieconą okolicę (pojemniki przy Chłopskiej)- masakra ekologiczna, nie miało to nic wspólnego z ekologią tylko z ogólnym bałaganem - jedyna korzyść to mniej zapełnione pojemniki przy naszych domkach. Tereny zielone są w miarę uporządkowane i raczej powinniśmy się zastanowić nad placem zabaw a nie nad pojemnikami na śmieci (gmina opróżnia pojemniki do segregację - to prawda, ale problem pojawia się, kiedy wiatr zawieje i śmieci latają po całej okolicy)

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » Pojemniki na odpady segregowane przy Chłopskiej zlikwidowane