Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » kolejny zlikwidowany próg na chłopskiej ?
kolejny zlikwidowany próg na chłopskiej ?
Autor Wiadomość
madman 
Site Admin

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009   kolejny zlikwidowany próg na chłopskiej ?

Zauważyłem, że wczoraj po południu został zlikwidowany próg spowalniający przy żabce. Czy ktoś coś wie na ten temat ? Będzie on przywracany ? Cholera, tylko dzięki temu progowi można jakoś wyjechać z tej bukowej przecież ?!

Druga sprawa, czy możemy coś zrobić, żeby zmniejszyć ilość tirów przewalających się przez nasze osiedle ? Budowa TMB na osiedlu (chwilowo) się skończyła - może by powalczyć o przywrócenie znaku ograniczającego tonaż pojazdów do 4T który stał na górce ?
Przynajmniej wtedy byłby jakiś argument prawny żeby pozbyć się tirów z chłopskiej

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

gz
aktywny działacz

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009   

Cześć Madman

Już wiem – decyzje podjęła Pani Kmiecik (Kierownik działu inwestycji tel 71 3907234 – dzwońcie ludziska) jeszcze nie dodzwoniłem się do tej Pani ale rozmawiałem z podwładnym odpowiedzialnym za usunięcie progu – podobno decyzje zapadły na stopniu wyższym

Zapytałem również o ograniczenie tonażu – i dowiedziałem się, że polityka gminy nie zmierza w kierunku ograniczenia w związku z prowadzonymi inwestycjami – domki jedno rodzinne
Moim zdaniem to czysta kpina, ponieważ transport ciężki nie ma związku z inwestycjami na Osiedlu tylko z tranzytem do Wrocławia, ale Gmina pali gupa i nic o tym nie wiedzą.

A Pana Burmistrza mamy takiego, jakiego sobie wybraliśmy – mam nadzieję, że do następnych wyborów

Pozdrawiam

gz
aktywny działacz

Już wiem – decyzję podjął Pan Burmistrz na czyjś prywatny wniosek
Ale jaja zlikwidowano zabezpieczenie prędkości a w zamian nic nie zaproponowano
A ja sobie tak myślę czy to nie jakiś prywatny układ 

Jedynymi działaniami, jakie możemy podjąć to dzwonić do Pani Kmiecik i zamęczać temat oraz pisać pisma do Pana Burmistrza – adres na stronach Gminy Kąty Wrocławskie z prośbą o uzasadnienie takiej sytuacji i rozwiązanie problemu.

gz
aktywny działacz

i jeszcze adres do pana Burmistrza

sekretariat@katywroclawskie.pl

gz
aktywny działacz

i jeszcze dwa telefony, tym razem do źródła – proszę dzwonić i żądać odpowiedzi – tak naprawdę to te dwie osoby są władne w tematach naszego bezpieczeństwa

Burmistrz:
mgr inż. Antoni Kopeć

Zastępca burmistrza:
mgr inż. Mieczysław Reps

Sekretariat
071 390-72-00

madman 
Site Admin

Rozmawiałem z Panią Kmiecik.
Dowiedziałem się, że decyzję o likwidacji tego progu podjął burmistrz.
Dowiedziałem się również, że nie ma na razie planów likwidacji pozostałych progów na chłopskiej - więc naturalnie rodzi się pytanie: dlaczego został zlikwidowany akurat ten próg ?

Pani rozumiała moje obawy o bezpieczeństwie mieszkańców zarówno pieszych jak i tych wyjeżdżających z Bukowej i sama dziwiła się tej decyzji.
Na moje pytanie o to, co możemy zrobić aby ten próg przywrócić, Pani zaproponowała aby wystosować pismo do burmistrza w tej sprawie. Proponuje aby takie pismo przygotować, wystawić je do podpisu na przykład w żabce i wysłać je burmistrzowi.

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

Ania 
aktywny działacz

Likwidacja progu spowalniającego przy ul. Chłopskiej może mieć związek z budową odpływu wody z ul. Wrzosowej. Zauważyłam, że podczas zalewu wody z pola na przeciwko w/w ulicy, była to doskonała zapora przed tym. aby woda nie lała się w kierunku "Żabki" tylko dokładnie pod płot osiedla przy Wrzosowej.

gz
aktywny działacz

Madman
myślę że skuteczniejsze jest wysłanie wielu pism z zapytaniami niż jedno z podpisami
zmęczenie materiału

ps

jestem umówiony na rozmowę tel. z w/e burmistrzem

edfrma
aktywny działacz

Rozmawiałem z panem z działu inwestycji i wyjaśnił mi ze decyzja o likwidacji progu była "z góry" czyli od burmistrza i jest wynikiem próśb mieszkańców z ulicy wrzosowej - próg powodował głośny przejazd aut.

mieszko 
początkujący
mieszko

Kwestia progu to jedno i myslę, że po kilku interwencjach mogą go przywrócić. Inną sprawą jest tranzyt ciężarówek. Gmina faktycznie gra "głupa' i tłumaczy się dojazdem do prowadzonych budów. Myslę, że warto dzwonić i domagać się ograniczenia tonażu. Kilkadziesiąt takich telefonów codziennie do Gminy od róznych osób dadzą może komuś do myslenia.
Kolejny problem (chyba obecnie najwazniejszy), na razie niestety przemilczany, to zblizające się zamknięcie Zwirki i Wigury. Lącznik do Gagarina jeszcze nie jest gotowy , a i sama Gagarina pozostawia wiele do życzenia. Tak więc wkrótce (prawdopodobnie kwestia kilku, kilkunastu dni) zamkną Zwirki i dopóki nie otworzą łącznika Gagarina, pozostanie dojazd do Wrocławia juz zakorkowana Mokronoską. Dwa lata temu też tak było przez 2 -3 miesiące i jak pewnie wielu pamięta, to był koszmar komunikacyjny.
Tym razem naprawdę musimy dzwonić wszyscy intensywnie i wybić urzędnikom z głowy takie rozwiązanie, tzn. zamknięcie Żwirki bez jednoczesnego otwarcia łącznika do Gagarina. Podaję tel do ZDiK 71 355 90 76 oraz do GDDKiA (odpowiedzialna za autostradę i utrzymanie ruchu w trakcie budowy) tel. 71 334 73 37. Ja od jutra zaczynam dzwonić i Wam również takie rozwiązanie polecam.

mieszko 
początkujący
mieszko

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Z informacji uzyskanych w gminie: podobno myślą na rozwiązaniem ograniczającym ruch samochodów ciężarowych, ale na konkrety trzeba jeszcze poczekać. Myślę, że warto ich naciskać w tej sprawie telefonicznie.
Ze ZDIKu - twierdzą, ze to nie oni będą ewentualnie zamykać Zwirki i Wigury, tylko GDDKiA.
W GDDKiA twierdzą, że nie zamkną Żwirki przed otwarciem łącznika do Gagarina.
Tyle informacji z telefonów.

gz
aktywny działacz

Rozmawiałem z zastępcą Burmistrza – znak zakazu pojazdów powyżej 12T pojawi się w przyszłym tygodniu – jedna sprawa załatwiona !!!!!!!

Ponieważ ten Pan nie podjął decyzji w sprawie likwidacji progów a Burmistrz jest na urlopie jesteśmy umówieni w przyszłym tygodniu na telefon w tej sprawie – zobaczymy, jaka będzie odpowiedz
W naszej gestii będzie dzwonić na policję w przypadku wjazdu samochodów powyżej 12T na Chłopską
Nadal zachęcam do dzwonienia do gminy w sprawie chodnika oraz o przywrócenie hopków

2503seba
osiedlowy guru

Pewno zaraz mnie wszyscy zjedzą. No ale cóż.... raz kozie śmierc.
Bardzo dobrze się stało, iż zlikwidowano ten próg. Jedyna dobra sprawa z nim to to, jak pisał Madman, można łatwiej wyjechać z Bukowej. Pozatym nic tylko huk opadających skrzyń ładunkowych, ryk silników i pisk opon bo jakis baran zobaczyl go w ostatniej chwili.

Pozatym zwolennikom 12t życzę powodzenia z jeśli chodzi o zmniejszenie ruchu cięzarowego. Bo niby co ma zrobić kierowca 15m ciężarówki jak zobaczy znak ograniczenia tonażu?
Może zawróci na trzy? Nie pojedzie dalej!

Najlepszym przykładem tego jest ograniczenie tonażu do 15t na mostku przy kościele we Wrocławiu. Nikt sobie z tego nic nie robia. Kierowcy nawet nie reagują na zwrócenie uwagi przez CB.
pzdr

gz
aktywny działacz

Nie rozumiem 2503seb to ok czy nie ok., że będzie ten znak ?

AgnieszkaP 
osiedlowy wymiatacz

Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009   

No seba chyba pokazuje, że znak nie będzie spełniał swojej roli. Rzeczywiście w tym miejscu - na górce - nie będzie działał. Zastanawiam się, czy zwiększony ruch ciężarówek nie łączy się z unikaniem przez ich kierowców ważenia.

Druga sprawa to skrót do autostrady dla Wrocławian, omijanie Bielan, gdzie zjazdy na a4 nie należą do najłatwiejszych, zdecydowanie łatwiej (brak świateł, ruchu spowodowanego obecnością wielu sklepów) zjechać na autostradę w Pietrzykowicach, a droga taka sama. Nie mam nic przeciwko skrótowi, sama szukam takich lepszych rozwiązań, ale czy muszą jeździć aż tak szybko? Jakby nie było żadnych znaków, np ograniczających prędkość....

Pozdrawiam, Agnieszka

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » kolejny zlikwidowany próg na chłopskiej ?