Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » Dokończenie budowy ul. Bukowej - połączenie z Krzeptowem
Dokończenie budowy ul. Bukowej - połączenie z Krzeptowem
Autor Wiadomość
Szymon
aktywny działacz

Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   Dokończenie budowy ul. Bukowej - połączenie z Krzeptowem

Witam Wszystkich,

Czy ktoś wie coś nowego o planach, terminach wyasfaltowania ul. Bukowej do końca? O ile pamiętam miało to się wydarzyć w momencie oddawania do użytku Osiedla Skandynawskiego - inwestorem miało chyba być TMB.

Domy na Skandynawskim są już prawie gotowe i pewnie za 2-3 miesiące będą przekazywane przyszłym właścicielom do wykończenia co spowoduje ogromny wzrost ruchu, dewastacji i zakurzenia na ul. Bukowej.

Wydaje mi się też, że był pomysł połączenia poprzez Bukową z osiedlem As-Bau w Krzeptowie. Jeśli było by to połączenie pieszo - rowerowe to świetny pomysł. Wreszcie otworzyłby się jakiś w miarę spokojny kierunek na spacery, bieganie i rekreację rowerową na naszym dość klaustrofobicznym obecnie osiedlu.

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

Bukowa jest drogą gminną, więc na pewno nie będzie to ciąg pieszo- rowerowy, tylko normalna "samochodówa". Ale to chyba pieśń przyszłości.

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

A więc mamy już "asfalt" made in TMB- po prostu kuriozujm. Dziury zrobiły się już na 3-ci dzień.
Chodzą natomiast słuchy, że w latach 2009/2010 ma być przez gminę z dotacji unijnych zbudowana droga do Krzeptowa. Może się coś dowiemy na poniedziałkowym zebraniu.
Pozdrawiam !

Szymon
aktywny działacz

Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Ciekaw jestem czy to kuriozum miało jakiś projekt i pozwolenie na budowę? Wydaje mi się że, w dzisiejszych czasach nie można zbudować drogi publicznej bez kanalizacji burzowej (chociaż instalacja leży gotowa w ziemi) i z prowizoryczna warstwą smoły zamiast 10 cm asfaltu. Chyba ktoś tu zwariował. =D>

xant2000
aktywny działacz

Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Podejdźmy do tematu realnie może możemy wywrzeć jakiś wpływ na Gmine i wymusić połozenie jakiejś normalnej nawierzchni, która wytrzyma kilka lat a nie to co jest i z dnia na dzień znika na naszych oczach. A moze TMB nie wykonało tej drogi zgodnie ze sztuką i to oni powinni ja poprawić. Wydaje mi się to ważne gdyż do wiosny droga będzie wygladała jak wiosną 2008

xant2000
aktywny działacz

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Otrzymałem ostatnio informacje w gminie, ze do czerwca 2010 maja wyasfaltować Bukową . Czy może któs to potwierdzić?

Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   dalsze prace przy Bukowej

1. W dniu 7 września 2009r. ukazało się ogłoszenie o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie remontu dróg gminnych poprzez wykonanie nakładek asfaltowych na terenie gminy Katy Wrocławskie. Termin realizacji określono na 30 czerwca 2010r. W planie remontowanych dróg ujęta jest również ul. Bukowa w Smolcu.
2. W rozmowie telefonicznej w dniu 18.11.2009 Pan Michał Czekański poinformował mnie, że zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego szerokość pasa drogowego ul. Bukowej wynosi 12m, z czego jezdnia zajmuje 6m szerokości. W planie przewidziano chodniki po obu stronach jezdni.
3. Planowany remont drogi będzie polegał na utwardzeniu drogi i wykonaniu nakładki asfaltowej o szerokości 4,5m wzdłuż osi jezdni z pozostawieniem drogi gruntowej po obu stronach wykonanej nakładki. Pozostawienie pasów drogi gruntowej o szerokości 0,75m każdy jest spowodowane brakiem kanalizacji deszczowej. Wyasfaltowanie drogi od krawężnika do krawężnika uniemożliwiłoby odpływ wód opadowych i mogłoby być przyczyną podtopień przyległych terenów przy dużych i gwałtownych opadach.
4. W nieokreślonej przyszłości planowane jest wykonanie kilku studzienek odpływowych zamiast kanalizacji deszczowej.
5. Chyba w styczniu 2010 sąsiad przeprowadził w urzędzie podobną rozmowę, tym razem jednak zapewniono, że asfalt będzie wylewany na całej szerokości drogi – co oznacza, że pieniądze na studzienki chłonne się znalzły.
6. Zakres prac remontowych nie obejmuje wykonania chodników po stronie numerów parzystych, ani uzupełnienia niewielkiego odcinka po stronie numerów nieparzystych.

Informacje o przetargu można bez problemu znaleźć na stronie Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie – www.katywroclawskie.pl
Informacje o szerokości drogi, jej planowanym przebiegu można znaleźć na stronie www.wrosip.pl

Szymon
aktywny działacz

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Może Gmina "odkryła" że rura kanalizacji deszczowej leży w Bukowej od 6 lat :badgrin:

W każdym razie to świetna wiadomość bo wszyscy odetchną od pyłu i kurzu na tej ulicy.

maud 
aktywny działacz

Wysłany: Czw 18 Mar, 2010   

Szymon nie cała ul. Bukowa ma kanalizację a jedynie część od ul. Chłopskiej do wysokości ul. Jagodowej- wylot do rowu pomiędzy Nr 22-24, no chyba, że bierzesz kanalizację teletechniczną tepsy za deszczówkę....

Joana 
osiedlowy guru

Myślę, że problem jest w czym innym.
Budując drogę z odprowadzeniem deszczówki gdzieś tę trzeba zrzucić. Na to trzeba mieć pozwolenie wodno-prawne. Takiego w najbliższym czasie na naszym terenie raczej się nie uświadczy.
Ale pewnie zamiast spekulować najepiej byłoby się dowiedzieć u źródła.

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

Może stąd pomysł studzienek chłonnych?

Szymon
aktywny działacz

Być może się myliłem. Myślałem, że deszczówka z Bukowej uchodzi do rowu melioracyjnego na jej końcu, ale może faktycznie rura skręca w prawo na wys. Jagodowej.

Co do pozwoleń na zrzut deszczówki to dla budowy Jabłoniowej i jej poprzecznych dało się to załatwić, Osiedle Skandynawskie też gdzieś zrzuca deszczówkę (chyba legalnie) więc dla tego kawałka Bukowej też by się chyba dało.

Marcin 
początkujący

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   Nakładka asfaltowa na ulicy Bukowej

Bardzo dobra informacja dla mieszkańców osiedla Skandynawskiego (i nie tylko):
Wg. zapewnień Gminy, w połowie kwietnia zostanie położony asfalt na końcu ulicy Bukowej. Prace maja potrwać klika dni. Wykonawca postara się aby przez cały czas dojazd do posesji był możliwy.

/Marcin

Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

A co z kanalizacją deszczową? Tego nie da się zrobić w kilka dni....

Marcin 
początkujący

Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Jakieś rozwiązanie jest planowane, w gminie nad tym pracują, ale niestety nic nie zostało jeszcze postanowione. Tyle się podczas ostatniej rozmowy na ten temat dowiedziałem, a o szczegóły nie pytałem.

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » Dokończenie budowy ul. Bukowej - połączenie z Krzeptowem