Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Ankiety » Opieka nad małymi dziećmi
Opieka nad małymi dziećmi
Autor Wiadomość
AnnaZT
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   Opieka nad małymi dziećmi

Witam. Mam na imię Ania (30) i 5-cio miesięczną córeczkę, którą nie mam z kim zostawić. W żłobkach brak miejsc, dziadkowie jeszcze przed emeryturą, a dobrą nianię ciężko znależć. Wpadłam więc na pomysł... a może by tak samemu zorganizować miniżłobek. Obecnie jestem w trakcie kupowania domu na Osiedlu Leśnym na ul. Jarzębinowej i mogę sie wprowadzić najpóźniej 1.06.2008. Myślałam żeby cały parter z częścią ogrodu przeznaczyć na opiekę nad dziećmi od 6 do 36 miesiąca życia. Chciałabym zatrudnić opiekunki (studentki pedagogiki lub medycyny z doświadczeniem pracy z małymi dziećmi) a w przyszłości Panią (pielęgniarkę), która miałaby doświadczenie pracy w żłobku. Co Wy na to?

hewja
aktywny działacz

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Myślę, że to bardzo interesujący pomysł.
Dzieci na Osiedlu przybywa, znalezienie niani nie jest łatwe wiec to jest jakaś alternatywa dla rodziców.
Ja sama z pewnością taką możliwośc brałabym pod uwagę.

Hewja

AnnaZT
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Dziękuje za odpowiedź. A co inni młodzi rodzice na to? Planuję przyjąć do 15 (18) dzieci.

2503seba
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

hmm W pomieszczenia, w których będą przebywać dzieci chyba powinna być wysokość 3,5m? Raczej w domu na osiedlu leśnym nie osiągalne. A jak z utrzymaniem przepisów wymaganych przed sanepid dotyczących żywienia? Moja znajoma próbowała zoorganizaować taki biznes. Powodzenia!

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008   

Wczoraj w "Wyborczej" był artykuł na ten temat. Podobno ma być o wiele łatwiej i można liczyć na dofinansowanie z gminy.

petka
początkujący

Wysłany: Pią 18 Sty, 2008   

=D>

AnnaZT
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008   

Witajcie, sprostuję parę uwag. Wysokość pomieszczeń dla przedszkoli to min 3 m, my przedszkolem ani żłobkiem nie będziemy. Będziemy opieką nad dziećmi. Nie podlegamy pod przepisy Oświaty ani ZOZ-ów. Aczkolwiek wiele nam do tej wysokości nie brakuje, zaledwie 20 cm. Będziemy bazować na tych przepisach oraz na oczekiwaniach rodziców. Będzie u nas sala pobytu dzieci (sala zabaw), pokój do usypiania, taras (miejsce leżakowania dla niemowląt), ogród (z wyposażeniem dla dzieci do 3 lat), miejsce na wózki, zespół sanitarny, kuchnia (chociaż niektóre mamy zaproponowały że będą same przynosić posiłki), oraz szatnia dla maluszków. Chcemy zaprosić sanepid oraz straż pożarną do uzyskania odpowiednich pozwoleń.
Wracam do małaj, bo domaga się zmiany pieluszki :D
Ania

petka
początkujący

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008   

no i tak trzymać

art
aktywny działacz

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

Myślę, że da się to zrobić w warunkach domku jednorodzinnego, tutaj przykład:

http://www.gazetalubuska....IAT11/538316784

Dora
aktywny działacz

Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

A to zobaczylam ostatnio

www.klubmalucha.com.pl

AnnaZT
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Do art: Dzięki art za artykuł, dodam do swojej kolekcji ;-)
Do Dory: Tak, wiem. Klub Malucha mieści się na Zagonach, ale niestety przyjmują dzieci od 20 miesiąca (przynajmniej tak było w zeszłym roku). My będziemy przyjmowali dzieci od 6 do 36 m.ż. Chcemy zrobić 3 grupy. Pierwsza (6-12 m.ż.) niedługo się zamknie i otworzę listę rezerwową (na wypadek gdyby ktoś zrezygnował). Chętni są też z Wrocławia :-) Pozdrawiam

profit
aktywny działacz

Wysłany: Sro 06 Lut, 2008   

witamy serdecznie,

bardzo się cieszymy, życzymy powodzenia i ... liczymy na udaną współpracę.
dopinamy już tworzenie prywatnego przedszkola na osiedlu malowniczym (osiedle domków wolnostojących za szeregówkami angielskimi). będzie to niewielkie, kameralne przedszkole. zapraszamy dzieci w wieku 2,5-5 lat. być może we współpracy ze szkołą w smolcu uda się objąć opieką także dzieci "zerówkowe" i uczniów klas 1-3, które kończą zajęcia ok. 12.30.

prosimy Państwa o uwagi, zapotrzebowania, wnioski, które mogłyby przyczynić się do utworzenia placówki nie tylko przyjaznej dzieciom ale też i ich rodzicom.
prosimy też o wstępne wyrażenie chęci korzystania z przedszkola, ponieważ planujemy pracę w niewielkich, kameralnych grupkach wiekowych (10-14dzieci) i już mamy zgłoszenia. pierszeństwo mają mieszkańcy "nowego smolca" :)

pozdrawiamy
agnieszka polowy (germanistka, mama zosi, basi i marysi)
asia owczarek (spec od madrych zabawek, mama majeczki i maciusia)

AgnieszkaP 
osiedlowy wymiatacz

Współpraca ze szkołą to jest coś! Bo co zrobić z 7-latkiem, który kończy zajęcia o 12.30 gdy jego rodzice pracują długo?
Ja mam ten problem w perspektywie 1,5 roku. Na razie dziecko idzie do zerówki w przedszkolu, ale potem????????

Czekam na dobre wiadomości.
Pozdrawiam, Agnieszka

crube
aktywny działacz

Hej, popieram Waszą inicjatywę przedszkolną. Ja co prawda, właśnie celuję w przedszkole we Wrocławiu - publiczne, ale z ciekawości chciałbym zapytać, kto będzie opiekował się dziećmi i o kwalifikacje.

Sliwkowa
początkujący

Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

A czy mogłybyście podać jakieś szczegóły odnośnie waszego przedszkola tj. program zajęć, cena, godziny otwarcia i w ogóle od jakiego miesiąca przedszkole będzie otwarte. Może założycie jakąś stronę w internecie, gdzie będzie można uzyskać te wszystkie informacje. Moje dziecko ma skończone 3 lata i od września na pewno pójdzie do przedszkola, może nawet wcześniej. Pozdrawiam

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Ankiety » Opieka nad małymi dziećmi