Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Zorganizujmy się!
Zorganizujmy się!
Autor Wiadomość
madman 
Site Admin

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

przed tym mniejszym kortem tenisowym jest trochę miejsca - mam nadzieję że powstanie tam parking...

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Jeśli chodzi o gości do szeregów, myślę że się pomieszczą, można parkować przed murkiem i skrzynkami elekrtycznymi, na końcu ulicy (poza wyjazdami), czasem dogadać się na parę godzin z sąsiadem.
Uważam natomiast, że właściciel kortów powinien coś dla swoich gości zorganizować. Parkowanie na środku wspólnej śliwkowej nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

madman 
Site Admin

mam wycenę progów panelowych czyli tych:

panel bazowy 900x500 wys.70mm - 190zł netto
panel zakończeniowy - 95zł netto

na jeden próg potrzebne jest 10 paneli bazowych i 2 zakańczające - daje to 2090 netto za próg

montaż to 50zł netto za metr bieżący = czyli 300zł za próg.

łącznie 2390zł netto za próg z montażem

3 progi = 7170zł netto

trochę drogo....

spróbuje jakoś na dniach dorwać jakiegoś kompetentnego brukarza i wycenić zrobienie tych progów z kostki brukowej.

jeśli chodzi o znaki D40/D41 to jest to koszt 360zł za odblaskowy znak podwójny (z jednej strony D40, z drugiej strony D41 zakańczający strefę)

powell
aktywny działacz

madman napisał/a:
mam wycenę progów panelowych czyli tych:
Obrazek

panel bazowy 900x500 wys.70mm - 190zł netto
panel zakończeniowy - 95zł netto

na jeden próg potrzebne jest 10 paneli bazowych i 2 zakańczające - daje to 2090 netto za próg

montaż to 50zł netto za metr bieżący = czyli 300zł za próg.

łącznie 2390zł netto za próg z montażem

3 progi = 7170zł netto

trochę drogo....

spróbuje jakoś na dniach dorwać jakiegoś kompetentnego brukarza i wycenić zrobienie tych progów z kostki brukowej.

jeśli chodzi o znaki D40/D41 to jest to koszt 360zł za odblaskowy znak podwójny (z jednej strony D40, z drugiej strony D41 zakańczający strefę)

wstępnie rozmawiałem z Panem który kładzie kostkę -chętnie zobaczy i podejmie się tematu ( robił kostkę w połowie osiedla:)) -zgodził się żeby podac numer 508071745 -więc można się z nim kontaktować
Pozdrawiam

przemekk74
aktywny działacz

jak dla mnie takie plastikowe badziewia, w ktorych zaraz niektore elementy sie pogubia nie maja sensu bo
- i tak drogo
- przejechac mozna po tym i 100km/h a przejezdzajac powoli i tak uslyszymi 'klap' jezeli mamy cos w bagazniku

Lepsze sa lagodniejsze-wieksze-wyzsze progi z kostki.. jadac powoli amortyzatory nawet nie zapracuja a szybko jadac bedzie 100% ocierka przodem

Przemek

madman 
Site Admin

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007   

spotkałem się wczoraj na osiedlu z brukarzem.
Odradzał zrobienie progu w formie podniesienia skrzyżowania - są to wysokie koszty a dodatkowo na skrzyżowaniach są studzienki i dostęp to zaworów - trzeba byłoby to podnosić co generuje jeszcze dodatkowe koszty.
Ustaliliśmy, że najlepszym rozwiązaniem byłyby zwykłe progi z kostki brukowej, na wysokości łączeń ogródków. Szerokość 1.5m, długość 6m (długość ulicy), wysokość progu ~10cm.
Dokładną wycenę jeszcze podeśle, ale trzeba liczyć się z kosztem około 500zł netto za próg.

Trzeba zastanowić się w których miejscach umieścić te progi.
Poniżej mapka naszej ulicy:

Moje przemyślenia są następujące:
- chyba nie ma sensu robić progu na wysokości (byłej) ścieżki między ogródkami szeregów A i B - miejsce jest to zaraz za (lub przed w zależności z której strony się jedzie) zakrętem i raczej nikt na tym odcinku jeszcze (już) szybko nie jedzie.
- Na wysokości łączenia ogródków szeregu C i szeregu EkoBau będzie (widoczny na mapce) wjazd więc progu tam zrobić się nie da - można byłoby go przesunąć trochę w prawo (patrząc na mapkę) - muszę porozmawiać z sąsiadem czy jest to problem czy nie ?.
- między szeregami D i E chyba nie będzie problemu
- między szeregami F i H trzeba porozmawiać z właścicielem kortów czy nie planuje jakiegoś parkingu z wjazdem (lub bez) i czy próg nie wyjdzie gdzieś w głupim miejscu - dowiem się tego.

madman 
Site Admin

Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Dowiedziałem się dzisiaj, że przy kortach będzie parking, oraz że wjazd na ten parking nie będzie kolidował z progiem.
Poniżej moja propozycja lokalizacji progów - jeśli ktoś ma coś przeciwko tym lokalizacjom proszę o info i argumenty.

sliwkowa_progi2.gif
Plik ściągnięto 21764 raz(y) 43.9 KB

sliwkowa_progi2.gif
Plik ściągnięto 21764 raz(y) 43.9 KB

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Dla mnie tak może zostać. Trzeba pamiętać, że przed każdym "śpiochem" wypadałoby postawić znak.

madman 
Site Admin

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

tak, mam to na uwadze.
Śliwkowa nie ma jeszcze oświetlenia więc w nocy niektórzy mogli by tych progów nie zauważyć . Myślę, że znaki odblaskowe są niezbędne.

crube
aktywny działacz

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Jeśli będziemy mieć strefę zamieszkania i progi o bezpiecznej prędkości 20 km/h to chyba nie trzeba stawiać żadnych znaków ;)

Jak ktoś będzie jechać za szybko, to sobie coś w aucie urwie po prostu :D

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007   

Ja tam jestem za pełnym oznakowaniem. Lepiej zrobić to porządnie i kompletnie. Robota do połowy da połowiczny efekt.

gz
aktywny działacz

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

Cześć
Mieszkam na Śliwkowej 47 w uliczce, w której mieszka około dziesięciorga dzieci (sam mam dziecko, – więc zdaje sobie sprawę z zagrożenia) w różnym wieku – dzieciaki grają w piłkę jeżdżą na rowerach, bawię się (wszyscy wiemy, dlaczego tutaj a nie na placu zabaw :-( ) – mam również przyjemność a raczej nieprzyjemność obserwować pędzące samochody WYPADAJĄCE Z ZA ZAKRĘTU (codzienna walka z kretynami), – więc uważam, że ogranicznik jest również NIEZBĘDNY !!!!!!!!!!! PRZED ZAKRĘTEM !!! (od strony kortów) – np. w miejscu byłej ścieżki szeregów A i B – jeżeli mamy coś robić to starajmy się myśleć o wszystkich :) . Jestem do dyspozycji (z resztę wysłałem już swój adres do Ciebie w tej sprawie) Pozdrawiam

madman 
Site Admin

Wysłany: Pon 15 Paź, 2007   

Odcinek śliwkowej od wysokości połączenia ogródków szeregów A i B do skrzyżowania nie jest współwłasnością szeregów 31-102 i szczerze mówiąc, nie wiem do kogo ten odcinek należy.
Jak na razie mam średni odzew z naszych (31-102) szeregów. Na apel odpowiedziało i wyraziło zgodę dopiero 12 osób.
Próba zorganizowania progu na tym odcinku jeszcze bardziej skomplikuje temat... Niemniej jednak próg mógłby tam być. Jeśli masz ochotę "pociągnąć" temat i zorganizować zgodę współwłaścicieli tego odcinka oraz zebrać pieniądze na jego zrobienie to możemy go zrobić za jednym zamachem z pozostałymi progami.

gz
aktywny działacz

Wysłany: Wto 16 Paź, 2007   

Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy – postawienie progu przy ścieżce A/B nie jest uzależnione od właścicieli działek „za zakrętem”, ale od mieszkańców szeregów od 31 do 38 i WPŁYWA NA ICH BEZPIECZEŃSTWO – jednocześnie nie rozumiem, dlaczego mam partycypować w wybudowaniu progów pozostałych i osobno tego wskazanego – zróbmy razem wszystkie progi dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców (szczególnie dzieci) – proponuję spotkanie zainteresowanych w celu uzgodnienia dalszego planu działania np. w przyszły weekend.

madman 
Site Admin

Wysłany: Wto 16 Paź, 2007   

bardzo chętnie przyjdę na spotkanie.

czy znasz wszystkich współwłaścicieli działek: 173/342 i 173/425 ?
Nie wiem czy współwłaścicielami tych działek są mieszkańcy śliwkowej 1-30 czy tylko mieszkańcy szeregów A i B. Tak czy siak żeby zrobić próg na wysokości łączenia działek szeregów A i B musisz uzyskać pisemną zgodę współwłaścicieli tych działek.
A żeby zrobić pozostałe progi trzeba mieć zgodę mieszkańców szeregówek 31-102, dlatego że są oni współwłaścicielami działki 538/146 na której chcemy zrobi progi.
Przyglądnij się mapce którą załączyłem 3 posty niżej.

ale ok, spotkamy sie, porozmawiamy, na pewno będzie łatwiej wyjaśnić wątpliwości.

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Zorganizujmy się!