Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Zorganizujmy się!
Zorganizujmy się!
Autor Wiadomość
madman 
Site Admin

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   Zorganizujmy się!

Rozpoczynam wątek, który mam nadzieję że pomoże nam zorganizować się w jakąś formę prawną (wspólnota, stowarzyszenie) lub pozwoli chociaż porozumieć się w sprawach dotyczących naszej współwłasności - ul. Śliwkowej.

Na początek proponuję (poruszany już wcześniej na forum) temat progów ograniczających prędkość na ul. Śliwkowej oraz oznakowanie ul. Śliwkowej znakami strefy zamieszkania (znaki D-40 i D-41).
Myślę, że do zasadności ich montażu nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Chyba wszyscy już zauważyliśmy jakimi prędkościami jeżdżą niektórzy mieszkańcy i goście osiedla.
Na naszej Śliwkowej robi się po prostu niebezpiecznie.

Jeśli chodzi o progi spowalniające to opcje są przynajmniej dwie:
można kupić gotowe panele, na przykład takie

lub można próg zwalniający zrobić w formie podniesienia skrzyżowań ul. Śliwkowej z uliczkami prywatnimi - mniejwięcej tak jak jest to zrobione na ul. Czekoladowej.

Dowiadywałem się kilka miesięcy temu o koszt progu wykonanego z kostki brukowej (takiej z jakiej wykonana jest ul. Śliwkowa) i otrzymałem informajcę, że jest to koszt około 300zł
Podejżewam, że próg w postaci podniesienia skrzyżowań będzie droższy (600zł?) ale nawet przy takiej kwocie koszt na pojedynczą szeregówkę nie powinien wynieść więcej niż 50zł
Nie wiem ile kosztują progi panelowe, ale spróbuję zdobyć jakąś wycenę.

---------- EDIT ------------- 2007.09.24

Bardzo proszę zarejestrowanych na forum mieszkańców ul. śliwkowej 31-102 o przesłanie mi na PM informacji pod którym numerem mieszkają. Chciałbym stworzyć na forum grupę współwłaścicieli ulicy śliwkowej (działka nr. 538/146). Ułatwi nam to dyskusję i kontakt między sobą.

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl
Ostatnio zmieniony przez madman Pon 24 Wrz, 2007, w całości zmieniany 2 razy  

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

Dołączam się do listy i obiecuję poinformować okolicznych sąsiadów i poproszę, żeby temat przekazali dalej. W kwestii progów jestem za, strefy zamieszkania również. Nie wiem tylko co z parkującymi na drodze (na okoliczność kortów notorycznie ktoś zajmuje jeden pas).

2503seba
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   Re: Zorganizujmy się!

madman napisał/a:
Rozpoczynam wątek, który mam nadzieję że pomoże nam zorganizować się w jakąś formę prawną (wspólnota, stowarzyszenie) lub pozwoli chociaż porozumieć się w sprawach dotyczących naszej współwłasności - ul. Śliwkowej.

Na początek proponuję (poruszany już wcześniej na forum) temat progów ograniczających prędkość na ul. Śliwkowej oraz oznakowanie ul. Śliwkowej znakami strefy zamieszkania (znaki D-40 i D-41).
Myślę, że do zasadności ich montażu nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Chyba wszyscy już zauważyliśmy jakimi prędkościami jeżdżą niektórzy mieszkańcy i goście osiedla.
Na naszej Śliwkowej robi się po prostu niebezpiecznie.

Jeśli chodzi o progi spowalniające to opcje są przynajmniej dwie:
można kupić gotowe panele, na przykład takie
Obrazek
lub można próg zwalniający zrobić w formie podniesienia skrzyżowań ul. Śliwkowej z uliczkami prywatnimi - mniejwięcej tak jak jest to zrobione na ul. Czekoladowej.

Dowiadywałem się kilka miesięcy temu o koszt progu wykonanego z kostki brukowej (takiej z jakiej wykonana jest ul. Śliwkowa) i otrzymałem informajcę, że jest to koszt około 300zł
Podejżewam, że próg w postaci podniesienia skrzyżowań będzie droższy (600zł?) ale nawet przy takiej kwocie koszt na pojedynczą szeregówkę nie powinien wynieść więcej niż 50zł
Nie wiem ile kosztują progi panelowe, ale spróbuję zdobyć jakąś wycenę.

Zadzwoń do TMB Zarządzanie oni mają wycenę takich progów jak na rysunku. Ja na wielorodzinnych bede walczył o progi z kostki brukowej są lepsze i trwalsze.

Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

A jakby połączyć działania Śliwkowej i Wrzosowej to mogłoby wyjść taniej.
:)

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

Jacek
początkujący

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

Ja jak najbardziej jestem za progami oraz strefą zamieszkania. Pomysł bardzo dobry. Pozdrawiam inicjatora pomysłu i innych mieszkańców OL.
Jacek

Picia
aktywny działacz

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

ja rowniez jestem jak najbardziej za taką forma powstrzymania niebezpiecznych gości szalejących po naszej ulicy, jak sie koszty rozłoża na wszystkich mieszkańców to nie będzie tak =D>

ale proponuje jednocześnie przemyślec oddanie naszej drogi w użytkowanie gminie czy innemu organowi władzy to wydaje mi się tez jest jakieś rozwiązanie

madman 
Site Admin

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   

Bardzo proszę zarejestrowanych na forum mieszkańców ul. śliwkowej 31-102 o przesłanie mi na PM informacji pod którym numerem mieszkają. Chciałbym stworzyć na forum grupę współwłaścicieli ulicy śliwkowej (działka nr. 538/146). Ułatwi nam to dyskusję i kontakt między sobą.

Frodo
początkujący

A mieszkańcy z szeregów H,I ,J (te osoby które znam) też są zainteresowani progami na śliwkowej

wroc777
aktywny działacz

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   Progi

Mieszkańcy szeregów I i J na pewno są zainteresowani, ale w pierwszej kolejności uzyskaniem aktów notarialnych.

powell
aktywny działacz

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   Re: Progi

wroc777 napisał/a:
Mieszkańcy szeregów I i J na pewno są zainteresowani, ale w pierwszej kolejności uzyskaniem aktów notarialnych.

jedno drugiemu nie przeszkadza ( tak na marginesie w I są ludzie którzy mają akt ) -znam kilka osób z w/w szeregów wiem że im tez zależy.

madman 
Site Admin

Śliwkowa jest podzielona na 3 działki. Z tego co się orientuję (jeśli się mylę, to mnie poprawcie) to tylko mieszkańcy śliwkowej 31-102 mają współudział w odcinku ul. Śliwkowej - działka 538/146.
Na tym odcinku chcemy zrobić progi i zgoda mieszkańców tych szeregówek jest potrzebna.

link do wrosipu:
http://www.wrosip.pl/modu...name=Url&o=3900

Solfernus
aktywny działacz

Witam

A czy można mieszkać na Śliwkowej poniżej numeru 31 i chcieć dołożyć się finansowo do progów? Mam taką chęć.

Uszanowanie
Solfernus

madman 
Site Admin

Oczywiście że tak. Progi służyć będą wszystkim mieszkańcom śliwkowej, dlatego jeśli koszt rozłoży się na wszystkie szeregówki - będzie on na jednego mieszkańca jeszcze mniejszy.

crube
aktywny działacz

Jeśli ustanowimy strefę zamieszkania, to rozwiążemy problem parkujących gdzie popadnie samochodów. W strefie zamieszkania można parkować tylko w wyznaczonych miejscach.

Oznacza to, że trzeba będzie wyznaczyć stosowne miejsca parkingowe malując stosowne trójkąty z literką 'P'. Koszt wydaje się i tak minimalny. Ważne tylko, żeby ustalić gdzie można parkować, żeby później nie wyszło, że sami mieszkańcy łamią reguły, które sami ustalają.

Paula
aktywny działacz

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

crube napisał/a:
Jeśli ustanowimy strefę zamieszkania, to rozwiążemy problem parkujących gdzie popadnie samochodów. W strefie zamieszkania można parkować tylko w wyznaczonych miejscach.

Oznacza to, że trzeba będzie wyznaczyć stosowne miejsca parkingowe malując stosowne trójkąty z literką 'P'. Koszt wydaje się i tak minimalny. Ważne tylko, żeby ustalić gdzie można parkować, żeby później nie wyszło, że sami mieszkańcy łamią reguły, które sami ustalają.

tylko żeby w ten sposób pod samym sobą dołka nie wykopać - bo co będzie jak przyjadą do Ciebie goście w większej ilości i nie będzie gdzie zaparkować??
no niestety każdy z nas czasami urządza większą imprezę i trzeba się z tym pogodzić
problem stanowią ci co np. przyjeżdżają na korty ale ciężko tu będzie jakąś segregację wprowadzić - przecież nie będziemy wystawiać zaproszeń ;-)

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Zorganizujmy się!