Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Mieszkania » Małe dzieci na jeszcze mniejszych rowerkach
Małe dzieci na jeszcze mniejszych rowerkach
Autor Wiadomość
Gregorz
aktywny działacz

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   Małe dzieci na jeszcze mniejszych rowerkach

Witam sąsiadów,

chcę zwrócić uwagę rodziców małych dzieci, aby w jakiś sposób "dozbroili" rowerki swoich pociech, aby były bardziej widoczne.

Krótka historyjka z piątku:

- wyjeżdżam spod bloku na "główną" ścieżkę.
- po bokach stoją samochody.
- ledwo ruszam, a tu nagle zza jednego z samochodów wyjeżdża chłopczyk na mikro rowerku.
Wierzcie mi lub nie, ale takiego dziecka nie było w ogóle widać zza maski samochodu stojącego przy drodze.

Chłopiec jechał całkowicie sam, bez towarzyszącej osoby dorosłej i jechał środeczkiem drogi.

Naprawdę niewiele brakło aby podczas wyjeżdżania spod bloku doszło do tragedii (od razu powiem, że zawsze wyjeżdżam bardzo ostrożnie i powoli).

Proponuję aby rodzice w jakiś sposób zwrócili uwagę na ten problem.
Potrafię sobie wyobrazić proste rozwiązanie, np. przymocować do takiego rowerka kawałek tyczki z chorągiewką lub coś w tym stylu.

Pozdrawiam

kacper56
początkujący

Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

Przyłączam się do prośby

rolo
aktywny działacz

Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

To ja dopisze prośbę do paru kierowców, którzy na odcinku szlaban - pierwszy blok sa w stanie bić "dwójkę", w szczególności sa to kierowcy jadacy do bloków położonych w głebi osiedla. Ja mając świadomośc ile dzieciaków biega po osiedlu i jaka jest widoczność, tocze sie na jedyneczce bez gazu, czesto na półsprzegle z oczami dookoła głowy. Moje dzieciaki jescze nie sa zagrożone, ale jak sobie pomysle do czego może dojśc bo ktoś chce zaoszczedzic te "bardzo ważne" kilka sekund to mi się słabo robi.

podopat
początkujący
Dozorca

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Znak D40 ,umieszczony przy wjeździe na osiedle mówi o tym że znajdujemy się w strefie zamieszkania . Informuje ponadto, że umieszczone w tej strefie urządzenia wymuszające powolną jazdę (progi zwalniające) mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.
Na naszym osiedlu takich niema co nie oznacza że można grzać aż do 16 bez opamiętania.
Nie przestrzeganie przepisów o ruch drogowym w Polsce to standard wychodzący dużo ponad normę .Więc nie ma się co dziwić że i u nas co drugi je łamie . Gdy którego dnia jakiś roztargniony kierowca potrąci dwuletnią dziewczynkę i połamie jej nogi, ba uszkodzi trwale ,
może ktoś się zastanowi nad swoim zachowaniem .Tylko że wtedy będzie za późno na refleksję na naszym zachowaniem ,przykładów z naszego kraju można podawać miliony .
Jest prosty sposób na unikniecie nieprzyjemności .Kierowcy po osiedlu jedziemy POWOLI i rozglądamy się na boki. Bez telefonu przy głowie .

aviator
aktywny działacz

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

I co z tego, ze jadę powoli i uważam...
Znak nie zwalnia rodziców z opieki nad dziećmi.

crube
aktywny działacz

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

oczywiście że nie zwalnia z obowiązku opieki.

dla uproszczenia myślenia - w strefie zamieszkania trzeba jeździć autem tak jak po zatłoczonym chodniku i liczyć się z tym, że może ktoś wybiec wyjechać zza rogu bez ostrzeżenia.

longinus
aktywny działacz

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

Ja widzę, że tutaj przepychanie piłki miedzy tymi, co sadzą, że rodzice powinni zwrócić baczną uwagę co robią ich dzieci, a tymi co myślą, że kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność.

Obie strony mają rację. Ale powiem wam tak. Jeśli dojdzie do zdarzenia to wszystkie aspekty będą na pewno wzięte pod uwagę. Tylko kto chciałby być sprawcą takiego zdarzenia albo chciałby, żeby jego pociecha w nim uczestniczyła? Jak pomyślimy w ten sposób, to i kierowca zwolni i rodzic będzie pilnował dziecka.

lisa8
początkujący

Wysłany: Pon 22 Cze, 2015   Małe dzieci na jeszcze mniejszych rowerkach

szczególnie o bezpieczeństwo małych dzieci powinniśmy zadbać :) są odblaskowe kamizelki:)

Ferona
początkujący

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

Warto o tym mówić, bo nie każdy potrafi sam zauważyć problem. Dobry temat.

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Mieszkania » Małe dzieci na jeszcze mniejszych rowerkach