Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » droga na muchobór
droga na muchobór
Autor Wiadomość
p stuyvesant 
aktywny działacz

Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

W tej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że wiadukt nad autostradą, mający stanowić łącznik do ulicy Gagarina, też nie "utknie w tunelu", bo inaczej skutecznie odetną nas od bezpośredniego połączenia z Wrocławiem i pozostanie tylko dojazd przez Mokronosy... :(

darkko 
osiedlowy guru

Ależ oczywiście, że to będzie tunel, którym tuż obok torów dojedziemy do Gagarina.
Tylko czy na pewno...
Wiaduktem- tym budowanym, górą przejdzie autostrada.

kuka
osiedlowy wymiatacz

Dla mnie najbardziej prawdopodobna bedzie aktualna trasa ZiW.
Droga nie zostanie zaslepiona tak jak zakladano a nad nia przebiegnie autostrada.
Kazda inna wersja jest niezwykle kosztowna i wydaje mi sie ze dla nas bardziej uciazliwa.
Lacznik do Gagarina musialby krzyzowac autostrade w innym miejscu niz na budowanej "estakadzie".
Bylyby wtedy swiatla czy kolejna mala estakada?
Jesli swiatla to przy obecnym natezeniu ruchu na ZiW i krotkim cyklu swiatel ze wzgledu na to ze obwodnica bedzie priorytetem oznacza dluzsze dla nas czasowo dostanie sie do malego ronda.

2503seba
osiedlowy guru

kuka napisał/a:
Dla mnie najbardziej prawdopodobna bedzie aktualna trasa ZiW.
Droga nie zostanie zaslepiona tak jak zakladano a nad nia przebiegnie autostrada.
Kazda inna wersja jest niezwykle kosztowna i wydaje mi sie ze dla nas bardziej uciazliwa.
Lacznik do Gagarina musialby krzyzowac autostrade w innym miejscu niz na budowanej "estakadzie".
Bylyby wtedy swiatla czy kolejna mala estakada?
Jesli swiatla to przy obecnym natezeniu ruchu na ZiW i krotkim cyklu swiatel ze wzgledu na to ze obwodnica bedzie priorytetem oznacza dluzsze dla nas czasowo dostanie sie do malego ronda.

z całym szacunkiem ale dawno sie tak nie uśmiałem jak z tej wypowiedzi...:)
Muszę zwrócić uwagę że jeśli by takbyło spokojnie można zaskarżyć pozwolenie na budowę.
Po pierwsze nie wolno sobie tak zmieniać może tu albo tam wiadukt... jest ustalony jeden wiadukt nad łącznikiem i torami i tak bedzie taniej i napewno. Skrzyżowanie AOW i Zwirki i Wigury? Światła? To by było rozwiązanie n skale światową!!!!!

Szymon
aktywny działacz

Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Dla jasności sytuacji: ten obiekt budowany po lewej strony ŻiW patrząc do Wrocławia to przepust pod mały ciek wodny - strumyczek, a nie żaden wiadukt.
Przygotowania pod przepust pod AOW w stronę Gagarina widać na wysokości torów kolejowych z prawej strony w postaci zdjętego humusu i słupków geodezyjnych.
Jestem pewien, że na tym etapie żadnych zmian w projekcie nie da się już wprowadzić -2 lata za późno. O co realnie można powalczyć to żeby miasto wyasfaltowało te brakujące 150m Gagarina do momentu otwarcia naszego przepustu. 8)

muchobór
początkujący

Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   Oś Inkubacji

Witam,

Jest szansa na powstanie części Osi Inkubacji, łączącej ul. Graniczną ze Żwirki i Wigury. Z tego co powiedziała RO Muchobór Wielki na spotkaniu z mieszkańcami osiedla, na której był obecny również burmistrz Kątów Wrocławski, to UM szuka współinwestorów do tej inwestycji, którymi mogą być właściciele działek przylegających do OI lub ościenne gminy. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnym współinwestorami na odcinek od Prologis do Rakietowej i jak nawet potwierdził to burmistrz, są one bardzo zaawansowane. Niestety żaden z nich nie jest zainteresowany odcinkiem od Rakietowej do ŻiW. Padło pytanie czy część kosztów może pokryć gmina Kąty Wrocławskie, ale burmistrz dał on wykrętną odpowiedź.
Nie chodzi o całkowite sfinansowanie tej inwestycji, ale jakiejś jej części tak by UM był przymuszony dołożyć resztę, tak jak to udało nam się osiągnąć w przypadku ul. Trawowej. Dlatego naciskajcie swojego burmistrza, szczególnie teraz przed wyborami, by zgodził się na współfinansowanie tej inwestycji. My z naszej strony naciśniemy RO i Urząd Miasta, by droga była wykonana jak najszybciej, jeżeli Kąty Wrocławskie się do niej dołożą. Myślę, że jest to kluczowa inwestycja szczególnie dla mieszkańców Smolca, bardziej niż budowana droga do Krzeptowa

pozdrawiam z Muchoboru

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Mam informację z pierwszej ręki o powstającym projekcie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Chłopskiej do granicy Wrocławia.
Czyżby coś drgnęło :)

dziod
aktywny działacz

Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

No jak masz to się podziel! Jak co kiedy i te de? Tym poboczem żwirowym, kosztem pasa ruchu, nową drogę będą robić czy jak?

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Wszystko fajnie tylko dlaczego tylko do granicy Wrocławia:D mam nadzieje że Wrocław też swoje zrobi w tym kierunku i dobuduje swoją połowę.
Zresztą od projektu do realizacji to w sumie długa droga ;) ale i tak dobrze że się coś dzieje jeśli chodzi o ten temat.

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

A to fragment specyfikacji zamówienia przebudowy ulicy Chłopskiej:

UWAGA
Na odcinku zadania od skrzyżowania z ul. Wiśniową i ul. Granitową do granicy z miastem Wrocław projektuje się obecnie wykonanie w kolejnych latach ścieżki rowerowej w związku z powyższym Zamawiający dołącza rysunki określające rzędne krawędzi jezdni na tym odcinku oraz niwelety drogi .

Trzymamy kciuki za ciąg dalszy inwestycji :)

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » droga na muchobór