Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Jędrzejczak żyje i ma się dobrze
Jędrzejczak żyje i ma się dobrze
Autor Wiadomość
t2012
początkujący

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   Jędrzejczak żyje i ma się dobrze

Dzisiaj przypadkowo rozmawiałem z parą, która zamierza kupić mieszkanie w kompleksie "Osiedle Rodzinne" http://nowysmolec.pl/.
Byli pełni wątpliwości jednakże przy okazji poinformowali mnie, że we wszystkich księgach wieczystych gruntów po obu stronach Chłopskiej wpisany jest pan Jędrzejczak (AS-BAU i TMB) oraz prawdopodobnie ma współudział w firmach budowlanych, które budują nowe osiedla w Smolcu.
Nadarzy się być może okazja aby go spotkać w okolicy gdy np razem z księdzem będzie święcił nowe domy :badgrin:
A tak przy okazji, czy ktoś widział plany osiedla przy kortach/ Śliwkowej ?

Marcin 
początkujący

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Tak ma wyglądać "przedłużenie" Skandynawskiego:
http://nowysmolec.pl/cnt/...4/05/zag_sz.jpg
Wydaje mi się, że jest to mniej więcej zgodne z planami sprzed paru lat.

Co ciekawe dwa szeregi są już sprzedane a kilka zarezerwowanych, a nawet dziury w ziemi jeszcze nie ma... (nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek wizualizacji).

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

A dlaczego miałby nie żyć?
Nie rozumiem kontekstu tego postu.
Dlaczego koniecznie chcesz się z nim spotkać?
Może coś bliżej o osiedlu przy kortach- jeden projekt kilka lat temu upadł (zablokowany przez pana MS) i nie miało to być przedłużenie Skandynawskiego.

t2012
początkujący

Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Nie muszę się z nim spotykać jednakże podobnie jak inni mieszkańcy osiedla wybudowanego przez TMB czuję się nieco oszukany przez tego dewelopera w kwestii rękojmi/gwarancji na wybudowane domy. Przykładowo w moim szeregu stwierdziłem kilka wad wykonawczych, za naprawę których musiałem zapłacić z własnej kieszeni. Faktury za usługi dostarczyłem do TMB domagając się zwrotu poniesionych kosztów. Oczywiście zwrotu nie otrzymałem i w zasadzie nie było tam już wtedy z kim rozmawiać a pan Jędrzejczak był zawsze nieobecny podobnie jak inne osoby z zarządu firmy. Można było jedynie porozmawiać z nielicznymi szeregowymi pracownikami - firma kilka miesięcy wcześniej ogłosiła upadłość. Mogłem co najwyżej oddać Toyotę (przed końcem leasing'u) co też uczyniłem i w ten sposób zakończyć współpracę z TMB. A miało być tak pięknie ... To był i być może jest nadal standardowy przykład postępowania polskich deweloperów. Wybudować, sprzedać, zgarnąć zysk, nie opłacić podwykonawców itp, itd a na końcu nie dotrzymać wszelakich umów np. gwarancyjnych (przypominam 3 lata rękojmi). Mój problem to pikuś w porównaniu z innym znanym w okolicy podwykonawcą - TMB zalegało tej firmie z kwotę kilkuset tysięcy złotych za materiały i różne usługi. W efekcie negocjacji właściciel tej firmy dostał od TMB kilka domów, niektóre z nich stoją puste. Ale to już inny kontekst - ale się rozpisałem..... :roll:

mc
aktywny działacz

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

No cóż - mógłbym się podpisać pod postem t2012 jak pod swoim.
Nie mogę zrozumieć jak panowie pokroju pana J.i pana S. mogą doskonale funkcjonować, kładąc kolejne firmy i zostawiając na lodzie swoich podwykonawców, a potem otwierając nowe biznesy - jak gdyby nigdy nic się nie stało . Jedynym plusem obu panów jest to że w odróżnieniu od całej chmary innych "deweloperów" przynajmniej relatywnie mało poszkodowani zostali nabywcy domów. Mimo wszystko drugi raz bym nie zaryzykował...

erde
aktywny działacz

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Po pierwsze- JędrzejczYko to jest. Po drugie- mogą tak żyć, bo rządzi nami od 8 lat hołota, którą z wielką miłością wybiera nowy Smolec (mowa o miłościwie nam panującej Platformie Łobywatelskiej, która działa wedle tych samych standardów). Po trzecie- jak chcecie zrobić temu panu małe kuku, zgłoście do nadzoru, budowa na końcu Kasztanowej rozpoczęta (wylane fundamenty) a tablicy budowy niet. Obstawiam, że czekają na pozowlenie na budowę. Zgłosicie- nadzór się ruszy, budowa stanie na min. pół roku. Teraz wszyscy pokrzywdzeni przez panów Serkiezyka i Jędrzejeza mogą dokonać aktu zemsty. Pytanie tylko, czy będą działać, czy poplotkują na forum, na fejsbukową modłę. :) Do dzieła społeczności osiedlowa, nad wyraz obywatelska przecież. buhaha

tomsom 
aktywny działacz

Wysłany: Nie 22 Lut, 2015   

erde napisał/a:
Po pierwsze- JędrzejczYko to jest. Po drugie- mogą tak żyć, bo rządzi nami od 8 lat hołota, którą z wielką miłością wybiera nowy Smolec (mowa o miłościwie nam panującej Platformie Łobywatelskiej, która działa wedle tych samych standardów). Po trzecie- jak chcecie zrobić temu panu małe kuku, zgłoście do nadzoru, budowa na końcu Kasztanowej rozpoczęta (wylane fundamenty) a tablicy budowy niet. Obstawiam, że czekają na pozowlenie na budowę. Zgłosicie- nadzór się ruszy, budowa stanie na min. pół roku. Teraz wszyscy pokrzywdzeni przez panów Serkiezyka i Jędrzejeza mogą dokonać aktu zemsty. Pytanie tylko, czy będą działać, czy poplotkują na forum, na fejsbukową modłę. :) Do dzieła społeczności osiedlowa, nad wyraz obywatelska przecież. buhaha

Stary Smolec wybiera tak wspaniałych przedstawicieli że od 8 lat mamy nowy chodnik i przystanki z prawdziwego zdarzenia, a to że pan J. i spółka budują i będą budować w Smolcu to przecież dzięki temu że rządzi PO a nie dzięki temu że ileś lat temu wykupili pola i przekwalifikowali je na budowlane.

Tomsom
Pozwolenie raczej na pewno mają (chociaż osobiście nie byłem w nadzorze sprawdzić) a za brak tabliczki to mogą dostać najwyżej karę pienięzną.

erde
aktywny działacz

Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Czytać ze zrozumieniem polecam :)

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Jędrzejczak żyje i ma się dobrze