Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » W Krzeptowie kradną na śpiocha, ciekawie o Policji
W Krzeptowie kradną na śpiocha, ciekawie o Policji
Autor Wiadomość
longinus
aktywny działacz

Wysłany: Sro 22 Maj, 2013   W Krzeptowie kradną na śpiocha, ciekawie o Policji

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza opisuje kradzież z włamaniem, wyczyszczenie kart mieszkańców Krzeptowa oraz kuriozalne zachowanie Policji w Kątach Wrocławskich:

http://wroclaw.gazeta.pl/...redytowa_z.html

Co ciekawe to poszkodowany powinien zgłosić MPK żądanie zabezpieczenia zapisu z monitoringu celem przekazania organom ścigania. Bardzo ciekawe.

Patryk 
aktywny działacz

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013   

Witam, artykuł dotyczy niestety mojego przypadku, na Krzeptowie robi się ostatnio niebezpiecznie, to jest już czwarty taki przypadek na naszym osiedlu w ostatnich kilku miesiącach, rozmawiałem juz o tym z komendantem Nyczka z Katow ale sami wiecie jak działa policja, dowiedziałem się ze nie maja nawet dostępu do internetu, odebrali im w ramach cięcia kosztów. Chyba będziemy musieli zawiązać straż obywatelska :cool: pozdrawiam

Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Sob 25 Maj, 2013   

W podobny sposób kradną na drugim końcu Wrocławia (Widawa).

Jeśli chodzi o policję... mi ukradziono kawałek roweru. Żeby było ciekawiej, to sprawców widziała sprzątaczka, o czym został poinformowany nasz dzielnicowy. Obiecał, że zgłosi się do niej ze zdjęciami sprawców z poprzednich kradzieży. Nie zgłosił się do dnia dzisiejszego (prawie rok), zaś w niedługim czasie dostałam pismo informujące, że ze względu na brak świadków i niewykrycie sprawców zdarzenia sprawę zamykają.
Pal licho koło od roweru, które mi ukradziono, ale, niestety, sprawcy czują się bezkarni ze względu na takie podejście 'władzy'. Chyba faktycznie musimy liczyć tylko na siebie. Czujny sąsiad na wagę złota. ;)

Współczuję Patryku. Domyślam się, że gorsza niż straty materialne jest świadomość braku bezpieczeństwa we własnym łóżku. Brr...

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Wysłany: Nie 26 Maj, 2013   

MASAKRA to jest właśnie POLSKA!!! Jestem za tym żeby w Polsce było takie samo prawo jak w niektórych stanach w Stanach Zjednoczonych gdzie właściciel posesji może "odstrzelić" osobę która wtargnęła na jego własność!! Tak to złodzieje się nikogo nie boją bo i tak im nic nie zrobimy my jak i policja...
Trzeba wrócić do średniowiecza i obcinać ręce za kradzież żeby ludzi się nauczyli szanować własność innych.

dziod
aktywny działacz

Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

Ciekawa rada miniomax, tylko mało realna... Tym bardziej, że wnioskując z artykułu Patryk wraz z rodziną (może na szczęście) spał w trakcie zdarzenia, więc jak miał odstrzelić sprawców?

miniomax 
aktywny działacz
Coco Jumbo

Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

Wiem że mało realna ale by się coś przydało w prawie polskim podobnego. Ktoś Cie zaatakuje coś mu zrobisz i okazuje się że to wszystko spada na Ciebie bo kolesiowi coś zrobiłeś nieważne że się broniłeś.
A wracając do sprawy to trzeba stosować profilaktykę i zamykać okna, włączać alarm na strefie nic innego nie pozostaje chyba że jak zając spać! Słyszałem też sytuacje jak w mieście okradali ludzi w nocy na najwyższych kondygnacjach. Jak robiło się ciepło to ludzie zostawiali otwarte balkony, a złodzieje z dachu zjeżdżali na linach i brali co lepsze...

Patryk 
aktywny działacz

Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Masz racje Joanna, gorsze od strat materialnych jest poczucie ze ktoś obcy chodził Ci po nocy w domu, bardzo to obniża poczucie bezpieczeństwa, prawda jest taka ze mieszkając na ładnych osiedlach wydaje nam się ze dookoła nie kradną, pewnie jakby zrobić test ile osób na osiedlu nie zamyka samochodów po wjeździe na swoją posesje połowa byłaby otwarta i to niestety wykorzystują złodzieje, ja niestety już swoją lekcja zapłaciłem, alarm w domu miałem ale od roku był zepsuty, teraz już drugi raz tego błędu nie popelnie i wszystkim radzę aby zamykali domy, samochody, włączyli alarmy, montowali czujki ruchu, kamery itp, tylko tak można niestety się obronić przed złodziejami bo jak widzicie na policję nie ma co liczyć. Pozdrawiam serdecznie.

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Osiedle i okolice » W Krzeptowie kradną na śpiocha, ciekawie o Policji