Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Wiercenie studni
Wiercenie studni
Autor Wiadomość
Nika 
aktywny działacz

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   Wiercenie studni

Witam,

mam pytanie do osób, które zdecydowały się i wywierciły sobie studnie. Proszę o informację na jakiej głębokości znaleziono wodę, jakie były orientacyjne koszty inwestycji oraz jeśli ktoś ma to prosiłabym o jakiś namiar na kogoś godnego polecenia kto się tym zajmuje. Przyznam szczerze, że najbardziej interesują mnie informację od mieszkańców Skandynawskiego i Bukowej, gdyż Leśne (Śliwkowa) może mieć już inne parametry wodonośne.
Wiem, że na forum był już, może nie dosłownie, ale poruszany ten temat i właśnie skorzystałam z zaproponowanego tam kontaktu, niestety Pan powiedział, że nie podejmie się wiercenia w tym terenie, gdyż poniesione koszty są nieadekwatne do zysku.

Bardzo liczę na odpowiedzi.

Pozdrawiam

dziod
aktywny działacz

Wysłany: Sro 14 Lip, 2010   

wiadomość sprzed 1,5 roku z okolic osiedla lawendowego: różdżkarz znalazł wodę dopiero na ok. 22 metrach (w ilości wystarczającej do utworzenia studni). koszt wywiercenia studni ok. 8 tysięcy, do tego pompa głębinowa. o ile wiem w tych okolicach nikt takiej studni nie ma w związku z tym (ale może się mylę, wtedy niech się odezwą szczęśliwi posiadacze).

rzecz jasna w innych częściach smolca może być inaczej. osiedle lawendowe i okoliczne ulice są na górce, czyli zakładając że podziemne cieki wodne przebiegają mniej więcej pozimo to np. na leśnym powinny być o wiele płycej.

ale w sumie woda rządzi się swoimi prawami, zalecam zawezwanie różdżkarza niech zbada sprawę.

pietrek 
aktywny działacz

Wysłany: Pią 16 Lip, 2010   

facet na mahoniowym wiercił do 44m i 0 wody, pomimo zapewnień że jest woda artezyjska na 30m, później ten sam różdżkarz doszedł jednak do wniosku że tu wody nie ma. różdżkarz był od kolesia który wierci więc to jedna wielka ściema.

profit
aktywny działacz

Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Na kortach jest studnia

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Wiercenie studni