Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Braki wody
Zamknięty przez: madman
Pon 05 Lip, 2010
Braki wody

Czy w godzinach wieczornych ciśnienie wody jest wystarczające?
Tak
5%
 5%  [ 1 ]
Przeciętnie, ale kąpać się da
20%
 20%  [ 4 ]
Nie
75%
 75%  [ 15 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
sebekz 
aktywny działacz

Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   Braki wody

Witam,

Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie faktu, że Śliwkowa w godzinach wieczornych (a nawet wczesno nocnych), jak co roku, tylko tym razem z jeszcze większą intensywnością, nie ma wody.

U mnie przedwczoraj na 1 piętrze wody właściwie nie było w ogóle. Na parterze tylko cieniutka strużka. O kąpieli w godzinach 19-23 mogę zapomnieć. Szczególnie, że mam piec dwufunkcyjny, który aby wodę podgrzać, najpierw musi dostać odpowiednie ciśnienie.

Wymieniałem ostatnio całe przyłącze od ławy budynku aż do licznika (cytat z ZGK: "proszę Pana, ciśnienie w sieci jest 3 bary, więc musi mieć Pan coś ze swoim przyłączem"), więc tym bardziej jestem podirytowany, bo efekt mam odwrotnie proporcjonalny do poniesionego nakładu.

Nie zauważyłem, żeby sąsiedzi jakoś namiętnie podlewali ogródki, więc w czym rzecz? Odbiór przemysłowy po drodze (szklarnie)? Czy inni (wcześniejsi na linii podłączeniowej) sąsiedzi zabierają całość?

ZGK standardowo sprawę ignoruje.

Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Ankieta dotyczy wyłącznie szeregów na Śliwkowej?
W blokach 2. piętro - wczoraj coś ciurkało. Natomiast dwa wcześniejsze dni - susza.

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

AgnieszkaP 
osiedlowy wymiatacz

Bloki, parter-też cieniutko. Strużka nie wystarcza na porządną pracę pieca. I wcale nie widzę żeby sąsiedzi - wszyscy mamy mniejsze lub większe ogródki - jakoś namiętnie podlewali:(

Pozdrawiam, Agnieszka

sebekz 
aktywny działacz

Joana napisał/a:
Ankieta dotyczy wyłącznie szeregów na Śliwkowej?

Nie, bardzo proszę wszystkich z Leśnego o opinie. Sytuacja zaczyna być podbramkowa, nie wyobrażam sobie całego lata w tym stylu.

Guard
osiedlowy wymiatacz

Sytuacja jak co roku - tyle, że w tym roku doszło całe Skandynawskie + włączają się jeszcze Gregory po drodze i będzie gorzej niż rok temu.
Dzwoniłem do ZDK w Kątach - przełączali mnie nawet do kierownika, który niby jeździł i coś tam wczoraj sprawdzał. W sumie nic konkretnego się nie dowiedziałem więc sprawa pozostaje nadal otwarta.

Sami-Wiecie-Kto
[Usunięty]

I tak jak w ubiegłym roku ciśnienie w rurze będą mierzyć w dni deszczowe. a potem powiedzą, że wszystko jest ok ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Joana 
osiedlowy guru

Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

A jednak jest reakcja, bo wczoraj i przedwczoraj dało się wodę napuścić do wanny. Ciśnienie wyraźnie niższe, ale wystarczające.

To, że się z kimś nie zgadzam nie znaczy, że go nie lubię. Znaczy, że ciągle widzę sens z nim gadać.

sidj 
aktywny działacz

Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Napisałam e-meila do Burmistrza Kątów Wrocławskich Pana Antoniego Kopeć w sprawie braku wody, oto jaką dostałam odpowiedź
"Tak znam problem Przeprowadziłem dzisiaj-czwartek rozmowę min na ten temat z opow. za niezakłóconą dostawę wody prezesem ZGK p Januszem Kożmińskim Zadeklarował poprawę sytuacji liczy bardzo na pozytywny odzew mieszkańców na apel o ograniczenie podlewania ogrodów w godz 18-22 wszelkie uwagi proszę zgłaszać pod Tel 71 3166167 "

sebekz 
aktywny działacz

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

sidj napisał/a:
liczy bardzo na pozytywny odzew mieszkańców na apel o ograniczenie podlewania ogrodów

Równie dobrze można by poprosić kierowców TIRów, by nie jeździli przez miasto i liczyć na równie pozytywny odzew... Z pustego i Salomon nie naleje, a naprawdę nie widać, by ludzie namiętnie podlewali. Mimo to, wody nie ma. Czasami nawet wczesnym rankiem są problemy...

ZGK powinno wreszcie otwarcie, bez chowania się za apelami i niewiele mówiącymi deklaracjami o "poprawie" przyznać, że sieć jest niedoszacowana i wymaga inwestycji. Więcej wody w tej rurze po prostu się nie zmieści... a mieszkańców przybywa.

I od tego mamy burmistrza, sołtysa i innych naszych lokalnych reprezentantów, by to oni sami takie sprawy podnosili, cisnęli, nie odpuszczali. Nie my.

Ale cóż... chyba jestem idealistą. Dopóki sami nie odczują problemu na własnej skórze, nic się nie zmieni. I obym się mylił, czego sobie i Wam wszystkim życzę.

sebekz 
aktywny działacz

Bardzo proszę, by odwiedzające ten wątek i oddające swój głos osoby zostawiały krótki komentarz, razem z podaniem lokalizacji.

Proszę też osobę, która ma bardzo dobre ciśnienie o ujawnienie się i podanie recepty na tak wspaniały rezultat. Dużo osób czeka na możliwość korzystania z luksusu kąpieli w godzinach wieczornych :P

tomski 
osiedlowy guru

hmmm. dawno tu nie zaglądałem i widzę, że chyba dobrze bo jak poczytałem troszkę to uświadomiłem sobie, ze mieszkam na paskudnym osiedlu
same problemy: brak segregacji śmieci, parking przy żabce za mały, zasięg GSM kiepski, wody nie ma albo słabe ciśnienie, psy nie dość, ze robią kupy to jeszcze sikają, wielkie kamloty na uliczkach aby nie parkować itd., itp

wszędzie trzeba dzwonic: do burmistrza, do sołtysa, do zgk, na lotnisko, do sasiada, do zarządcy, ankiety, petycje, pisma ogłoszenia
duzo ludzi tylko tu biadoli zamiast działać samemu
nie lepiej napisac: „mam slabe cisnienie, zadzwoniłem tam gdzie trzeba i poinformowano mnie o….” niż mam slabe cisnienie i trzeba by zadzwonic gdzes…”
większość historii zaczyna się wlasnie tak, opis problemu i czekanie az ktos inny bardziej kumaty załatwi sprawe za kogos

oczywiście z tymi problemami również borykam się na codzien ale to nie oznacza, ze od razu pisze na forum jak odkrywca ameryki ze tu czy tu jest cos nie halo tylko jak wylaczaja prad i nie widziałem ogłoszeń to dzwonie do elektrowni, jak nie mam wody to dzwonie do zgk, jak nie mam deszczu to podlewam trawe o 22-24, jak nie wywiezli smieci w czwartek to dzwonie i pytam co się dzieje

sebekz, nie rozumiem jaki jest cel tej ankiety, przeciez logiczne jest to ze jak u Ciebie jest slabe cisnienie to u innych na sliwkowej (ze o wielorodzinnych na pietrach nie wspomne) jest to samo – przeciez nie masz osobnej rury podlaczonej, ponadto co roku jest ta sama sytuacja czyli żadna niespodzianka, sidj napisal maila gdzie trzeba a Ty będziesz ankietowal dwa miesiące – bez sensu
przed chwila dzwoniłem na podany gdzies na forum nr telefonu z informacja o niskim cisnieniu wody na sliwkowej wlasnie i co prawda nie odebrala osoba tam wspomniana ale inna kompetentna i wiesz co? Owszem było kilka zgłoszeń, ze na wielorodzinnych jest kiepsko z woda ale o sliwkowej to pierwszy raz cos facet słyszał, dlaczego nie zadzwoniłeś tam i nie zgłosiłeś problemu?

proponuje Tobie i innym biadolącym aby zanim zaczniecie pisac i powielac watki najpierw podzwonic, napisac pismo czy maila a pozniej wylewac swoje zale lub pochwalic się jak to zaczałem załatwiać sprawe i prosić reszte o wsparcie, zgk i inni nie sledza forum

oczywiście, jest tu tez mnóstwo osob, które działają i za to im chwala

…..a slonko jak swiecilo tak swieci…..

sebekz 
aktywny działacz

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

tomski napisał/a:
hmmm. dawno tu nie zaglądałem i widzę, że chyba dobrze bo jak poczytałem troszkę to uświadomiłem sobie, ze mieszkam na paskudnym osiedlu (...)

Nie ma to, jak się wychylić, od razu dostanie się po głowie. Ot, tak dla przykładu.
Nic to, nie obrażami się. Nie ma o co.

Aby poprawić przepływ informacji:
- nie było mnie prawie miesiąc w domu, gdy wyjeżdżałem woda była, gdy wróciłem pogoda była taka sama, ale wody już jak na lekarstwo
- do ZGK dzwoniłem w przeciągu ostatnich dwóch tygodni kilka razy, ekipa Panów w Kombinezonach była u mnie w tym okresie dwukrotnie i dwukrotnie zrzuciła mnie tak zwane na drzewo; stwierdzenie, że nikt ze Śliwkowej nie dzwonił jest delikatnie rzecz biorąc, dziwne, bo jak ja dzwonię, to Pan nawet bez przypominania numer domu cytuje z pamięci
- aby nie było, że nie stosuję się do zaleceń Ekipy Od ZGK, zgodnie z ich sugestią ("nie sprawdzi Pan swojego przyłącza, to my Palcem nie ruszymy") rozkopałem cały garaż i wymieniłem rurę przyłącza na większą. Na wszelki wypadek. Bo rura zatkana nie była. Za to teraz jaki ładny, rozkopany garaż...
- z sąsiadami od czasu do czasu rozmawiam i wiem, że w momencie, kiedy u mnie wody nie było prawie wcale, u nich tak źle nie było.

A pomiędzy główną rurą a moim przyłączem jest też zasuwa, która może niedomagać, a za przyjemność jej wymiany ZGK winszuje sobie 1000 złotych polskich. Taniej sprawdzić najpierw na forum, jaka jest tegoroczna skala problemu.

Wbrew pozorom, mam telefon i umiem z niego korzystać :) I naprawdę nie wiem, o co ten cały krzyk.

Pozdrawiam. Naprawdę, bardzo serdecznie.

Jednocześnie biję się w piersi za duplikowanie wątków, ale ten najzwyczajniej w świecie mi umknął.

Grażyna 
aktywny działacz

Wysłany: Pon 05 Lip, 2010   

Oto odpowiedź z ZGK:

"Witam

odpowiadając na Państwa reklamację informuję, iż przyczyną braku wody na
II piętrze w budynkach przy ulicy Wrzosowej w Smolcu jest zbyt mała
przepustowość sieci i przyłączy do budynków.
Stacje Uzdatniania Wody w Smolcu i Pietrzykowicach zaopatrujące Smolec
pracują bezawaryjnie pełną mocą. W 2009 roku wydajność SUW Pietrzykowice
została zwiekszona do 120m^(3)/h.
Zdolność przepustowa sieci z Pietrzykowic do Smolca również została
podwyższona ( rozbudowaliśmy o odcinki sieci ? 110w ul.Szcześliwej i
Stawowej.
ZGK zapewnia dostawę wody na cele bytowe w ilości 0,5m^(3)/h na każde
gospodarstwo domowe , jednakże nawadnianie zieleni przez właścicieli
nieruchomości na terenie miejscowości Smolec, Pietrzykowice, Mokronos i
Krzeptów powodują znaczne obniżenie ciśnienia wody w rurociagach.
Jesteśmy w kontakcie z Zarządem Państwa budynku i analizujemy sposób
rozwiązania na poprawę zaopatrzenia w wodę w okresie upalnych dni.

Z poważaniem

Zarząd ZGK Sp.z o.o.

Kąty Wrocławskie"

madman 
Site Admin

Wysłany: Pon 05 Lip, 2010   

proszę nie dublować wątków.
Dyskusja na temat wody toczy się >>> TUTAJ <<<

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Braki wody