Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna  
  Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy    

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Kotek - w rudo białe łatki
Kotek - w rudo białe łatki
Autor Wiadomość
madman 
Site Admin

Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   Kotek - w rudo białe łatki

od dłuższego czasu obserwuje tegoż kota który zrobił sobie z mojego ogródka kibel.
Mam już tego serdecznie dosyć.
Informuję uprzejmie właściciela, że jeśli nie będzie pilnował swojego kota i trzymał go na swojej posesji to zwierzę odłowię i zawiozę do schroniska.
To nie są żarty.

GG: 10800
emalia: adminMAŁPAosiedlelesne.pl

mc
aktywny działacz

Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   Re: Kotek - w rudo białe łatki

madman napisał/a:
od dłuższego czasu obserwuje tegoż kota który zrobił sobie z mojego ogródka kibel.
Informuję uprzejmie właściciela, że jeśli nie będzie pilnował swojego kota i trzymał go na swojej posesji to zwierzę odłowię i zawiozę do schroniska.
To nie są żarty.

a co biedny kot winny? wywiezc do schroniska wlasciciela trzeba...

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Sob 08 Maj, 2010   

Coś się nam admin zdekompensował :D
Na pocieszenie dodam, że mój ogród regularnie odwiedza co najmniej kilka kotów.
I co ? Mam wszystkie "odłowić i wywieźć do schroniska"???

madman 
Site Admin

oczywiście że tak, może nowi właściciele którzy je ze schroniska przygarną będą się nimi bardziej interesować...

adda
początkujący
adda

Ciekawa jestem co zrobisz z ptakami, dżydżownicami, żabkami... które odwiedzają Twój ogródek...?

Gosia i Paweł
osiedlowy guru

Ja dzisiaj kupiłem środek odstraszający, mam nadzieję że zadziała.
Rozumiem madmana, ja też nie chcę być uszczęśliwianym przez odchody pupili moich sąsiadów.

madman 
Site Admin

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

w indiach, po ulicach łażą srające wszędzie święte krowy. U nas w polsce mamy srające wszędzie święte psy i koty.

adda:

ptaków słucham i obserwuje - poza tym lubię je - srają umiarkowanie, kupy mają nieduże, możliwej do zaakceptowania wielkości, ich kupy nie walą na cały ogród
dżdżownic nie widuję - większość czasu spędzają pod ziemią - ja nad, więc rzadko się widujemy, wędkarzem nie jestem, więc do nich nie "zaglądam"
żab słucham - fajnie kumkają, kupę żabią widziałem może ze 3 razy w życiu....

ale skoro adda jesteś taka cfana, i uważasz, że mój bardzo humanitarny sposób jest zły - to znajdź realne, możliwe do zastosowania rozwiązanie mojego problemu. Powiem tylko że sypanie środka przeciw kotom po 2 latach sypania już mi się znudziło... Mój problem można zdefiniować krótko:
Nie chcę wizyt kotów w moim ogródku, nie chcę w moim ogródku ich kup, resztek zjedzonych wróbli itp.

adda - teraz ty - GO!

mc
aktywny działacz

mnie koty tez denerwuja (a psy sr...e na ulicach jeszcze bardziej) problem w tym ze scigac trzeba wlascicieli a nie zwierzeta - czemu one winne?

zainstalowalem wlasnie odstraszacz ultradzwiekowy. czy podziala - zobaczymy

adda
początkujący
adda

Nie jestem cwana ale dla zwierząt schronisko jest dramatem i uwierz mi, że nowi właściciele nie ustawiają się w kolejce aby zabrać z tamtąd zwierzaka. Są na rynku dostępne środki odstraszające zwierzęta do rozpryskiwania, rozsypywania są też urządzenia ultradźwiękowe, które odstraszają nieproszonych gości albo można zainstalować wyższe ogrodzenie. A jak zobaczysz tego kota u siebie to przestrasz go, krzyknij, podbiegnij może się wystraszyć i nie wracać więcej.

AgnieszkaP 
osiedlowy wymiatacz

Rozumiem madmana. Też mamy a właściwie mieliśmy takiego kotka co sobie u nas w ogródku "kupkał" i sypiał czasami. Co do kupowania środków odstraszających to sorry, ale mam lepsze pomysły na zagospodarowanie kasy. Jeśli kotek ma właściciela to niech ten odpowie na apel poszkodowanego. Jeśli jest to kotek bezdomny, to do schroniska.

Pewnie niektórzy są ciekawi co zrobiliśmy żeby się intruza pozbyć? Zasieki z patyczków i gałęzi zeschłej róży . Pomogło. Kociak miał ulubione miejsce i to miejsce zabezpieczyliśmy jw.

Pozdrawiam, Agnieszka

madman 
Site Admin

Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

adda - AgnieszkaP ma rację - mi w zeszłym roku na te środki też poszła całkiem niemała sumka - mam teraz inne wydatki na głowie... poza tym nie rozumiem - dlaczego to ja mam płacić za to że właściciel nie interesuje się swoim zwierzakiem ? Obstaje przy swoim - schronisko.

darkko 
osiedlowy guru

Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

Sprawa kotów ma się nieco odmiennie niż psów- te są albo bezdomne (te do schroniska) albo mają swoich właścicieli (tu pretensje do nich). Koty można podzielić na te "domowe"- przebywają głównie w domu lub wychodzą na spacery z właścicielami, "dzikie"- radzą sobie same- tych jest raczej niewiele, oraz tzw. "zewnętrzne"- to te dzikie, które "znalazły" sobie opiekunów, którzy je dokarmiają, czasem przenocują, wyleczą ranę, często wysterylizują (tak- jest na to w gminie osobny fundusz!). Te "zewnętrzne" w zasadzie krążą po osiedlu swobodnie, nie przestrzegają granic działek- i z takim pewnie nasz admin ma kłopot. Te populacje kotów zewnętrznych są akceptowane przez nadzór weterynaryjny (stąd te fundusze na sterylizację)- bo w gruncie rzeczy są pożyteczne. Taki kot nie nadaje się do schroniska- chyba lepiej go od razu uśpić. Nie zakceptuje życia w zamknięciu. :-(

maud 
aktywny działacz

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   Re: Kotek - w rudo białe łatki

madman napisał/a:
To nie są żarty.

To jest trudna decyzja- ale "mniejszym złem" jest ją podjać niż w inny sposób krzywdzić zwierzaka...
sprawdź: http://wroclaw.schronisko.net/ , datek za kota wynosi, jak dotychczas, 15,00 PLN
Musisz tylko przekonać obsługę, że kot pochodzi z Wrocławia...

Guard
osiedlowy wymiatacz

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010   

Popieram Madmana - też nie lubię kotów a tym bardziej tego co robią na ogrdzie.
Będzie ich w takim razie więcej do wzięcia ze schroniska ...
15 zł to mniej niż 1 paczka śmierdzącego na odległość prochu na koty, który uparcie od jakiegoś czasu rozrzucałem na ogrodzie - efekt niestety marny.

Smolec: Osiedle Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Lawendowe, Dębowe, Nowy Smolec Strona Główna » Smolec - Osiedla: Leśne, Skandynawskie, Malownicze, Dębowe, Lawendowe oraz Nowy Smolec » Szeregówki » Kotek - w rudo białe łatki